Yaki Sushi ApS
CVR-nummer 37061042
Aktiv Solid ⇄ SammenlignYaki Sushi ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 2,6 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 764 510 kr.
Egenkapitalen er forværret med 235 490 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 62,3 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 2,23, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 83,5 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 4,8 mio. kr.
Det svarer til ca. 965 809 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 62,3 %
- Egenkapitalforrentning
- 29,6 %
- Likviditetsgrad
- 2,23
- Gældsgrad
- 0,61
- Vækst i egenkapital
- -8,4 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 764.510 | 4.141.885 | 2.580.019 |
| 2024 | – | – | 1.270.886 | 4.284.755 | 2.815.509 |
| 2023 | – | – | 1.384.959 | 4.346.239 | 2.794.623 |
| 2022 | – | – | 1.344.577 | 3.817.383 | 2.659.664 |
| 2021 | – | – | 2.098.513 | 5.753.887 | 3.315.087 |
| 2020 | – | – | 1.499.827 | 4.674.037 | 2.216.574 |
| 2019 | – | – | 1.008.507 | 2.926.677 | 1.516.746 |
| 2018 | – | – | 1.071.570 | 3.295.283 | 1.508.239 |
| 2017 | – | – | 386.669 | 861.943 | 436.669 |
| 2016 | – | – | 0 | 50.000 | 50.000 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Jianfen Du |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Yaki Sushi ApS
- Hvad var Yaki Sushi ApSs egenkapital i 2025?
- Yaki Sushi ApS havde en egenkapital på 2,6 mio. kr. i 2025.
- Gav Yaki Sushi ApS overskud eller underskud i 2025?
- Yaki Sushi ApS gav et overskud på 764 510 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Yaki Sushi ApS?
- CVR-nummeret for Yaki Sushi ApS er 37061042.
- Hvad er Yaki Sushi ApSs soliditetsgrad?
- Yaki Sushi ApS havde en soliditetsgrad på 62,3 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- TNI ApS 37064610
- Rødtomat ApS 37074063
- Restaurant Anarki ApS 37080667
- Cork ApS 37082309
- BWW Group ApS 37084972
- Bagel Store Hellerup Aps 37091022
- Gaarden & Gaden ApS 37091650
- Fener holding aps 37092290