Rødtomat ApS
CVR-nummer 37074063
Aktiv Negativ egenkapital ⇄ SammenlignRødtomat ApS aflagde for 2025 et regnskab med en negativ egenkapital på 12,6 mio. kr.
Aktiverne udgjorde 8,2 mio. kr., mens gælden var 20,9 mio. kr.
Egenkapitalen er forværret med 5,3 mio. kr. siden 2024.
Likviditetsgraden er 0,13, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 66,0 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 13,0 mio. kr.
Det svarer til ca. 249 244 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- -153,4 %
- Likviditetsgrad
- 0,13
- Vækst i egenkapital
- -72,3 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -5.301.593 | 8.237.452 | -12.634.993 |
| 2024 | – | – | -5.316.778 | 10.241.383 | -7.333.400 |
| 2023 | – | – | -237.870 | 8.314.428 | -2.016.622 |
| 2022 | – | – | 215.828 | 8.262.355 | -1.778.752 |
| 2021 | – | – | -1.427.885 | 7.416.313 | -1.994.581 |
| 2020 | – | – | -880.955 | 6.653.028 | -566.695 |
| 2019 | – | – | 98.051 | 8.427.833 | 314.260 |
| 2018 | 18.320.980 | – | 296.753 | 6.088.859 | 216.209 |
| 2017 | 16.563.907 | – | 22.895 | 5.269.414 | -80.544 |
| 2016 | 14.683.039 | – | -153.438 | 5.070.588 | -103.438 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Alessandro Lazzaroni |
| Direktion | Michele Cornacchia |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Rødtomat ApS
- Hvad var Rødtomat ApSs egenkapital i 2025?
- Rødtomat ApS havde en egenkapital på -12,6 mio. kr. i 2025.
- Gav Rødtomat ApS overskud eller underskud i 2025?
- Rødtomat ApS gav et underskud på 5,3 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Rødtomat ApS?
- CVR-nummeret for Rødtomat ApS er 37074063.
Andre virksomheder i samme branche
- Restaurant Anarki ApS 37080667
- Cork ApS 37082309
- BWW Group ApS 37084972
- Bagel Store Hellerup Aps 37091022
- Gaarden & Gaden ApS 37091650
- Fener holding aps 37092290
- JD 1. september 2015 ApS 37098043
- Restaurant Odense Golf Klub ApS 37100102