Roedkjaer invest ApS
CVR-nummer 41804823
Roedkjaer invest ApS aflagde for 2025 et regnskab med en egenkapital på 2,0 mio. kr.
Året endte med et underskud på 33.331 kr.
Egenkapitalen er styrket med 1,5 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 93,2 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 0,36, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 98,0 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Adresse
- Østergade 26B, 1. th, 9800 Hjørring
- Kommune
- Hjørring
- Region
- Region Nordjylland
- Stiftet
- 2020-10-30
- Telefon
- 61691135
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 93,2 %
- Egenkapitalforrentning
- -1,6 %
- Likviditetsgrad
- 0,36
- Gældsgrad
- 0,07
- Vækst i egenkapital
- 257,0 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2021: 30,3 %, 2022: 30,1 %, 2023: 29,1 %, 2024: 26,2 %, 2025: 93,2 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 61.966 | -33.331 | 2.185.444 | 2.037.464 |
| 2024 | 51.742 | -50.337 | 2.174.752 | 570.795 |
| 2023 | 70.838 | -25.795 | 2.136.371 | 621.132 |
| 2022 | 65.636 | 4.698 | 2.148.050 | 646.927 |
| 2021 | 1.142 | -97.771 | 2.117.207 | 642.229 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Jesper Normann Rødkjær |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Roedkjaer invest ApS
- Hvad var Roedkjaer invest ApSs egenkapital i 2025?
- Roedkjaer invest ApS havde en egenkapital på 2,0 mio. kr. i 2025.
- Gav Roedkjaer invest ApS overskud eller underskud i 2025?
- Roedkjaer invest ApS gav et underskud på 33.331 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Roedkjaer invest ApS?
- CVR-nummeret for Roedkjaer invest ApS er 41804823.
- Hvad er Roedkjaer invest ApSs soliditetsgrad?
- Roedkjaer invest ApS havde en soliditetsgrad på 93,2 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Jagode ApS 41808608
- Jystrup Park I ApS 41811633
- NHHN Invest ApS 41811676
- K/S MS1-Stupa Hills 41811862
- K/S MS2-Wave 41811951
- Wunderlaks ApS 41812370
- Bjerre Bolig ApS 41813490
- Lemvig Handelsselskab ApS 41813784
Andre virksomheder i Hjørring
- Check Raise All In ApS 41824220
- INPROCON ApS 41844272
- Klinkby Holding Danmark ApS 41858605
- Yoko Sushi ApS 41878193
- Jonico Holding ApS 41881879
- Wonop Holding ApS 41900628
- Wonop ApS 41904143
- MCLP Holding ApS 41905891
Virksomheder i Hjørring → · Virksomheder i Hjørring Kommune →