Metier Westergaard A/S

CVR-nummer 15107294

Aktiv OK ⇄ Sammenlign

Egenkapitalen i Metier Westergaard A/S udgjorde 553 788 kr. ved udgangen af 2025.

Årets resultat blev et overskud på 613 555 kr.

Egenkapitalen er styrket med 613 556 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 13,1 %, hvilket er lavt.

Likviditetsgraden er 1,41, hvilket er tilfredsstillende.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 98,8 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 4,1 mio. kr.

Det svarer til ca. 814 233 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Aktieselskab
Branche
Anden undervisning i.a.n. (855900)

Nøgletal 2025

Soliditet
13,1 %
Egenkapitalforrentning
110,8 %
Likviditetsgrad
1,41
Gældsgrad
6,62
Vækst i egenkapital
1026,6 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 613.555 4.219.882553.788
2024 -1.383.685 6.020.850-59.768
2023 37.515 8.727.7281.373.917
2022 9.498.7961.371.402
2021 12.227.2683.637.363
2020 11.949.7213.366.971
2019 5.253.1071.542.495
2018 8.665.1522.543.592
2017 7.768.9991.899.033
2016 5.877.5492.699.853
2015 6.264.1353.106.650
2014 8.759.8784.299.197
2013 4.733.943

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionSteen Sverker Nilsson
BestyrelsesmedlemMaria Juel Nomanni Kähler
BestyrelsesmedlemSteen Sverker Nilsson
BestyrelsesmedlemThomas Kähler

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Metier Westergaard A/S

Hvad var Metier Westergaard A/Ss egenkapital i 2025?
Metier Westergaard A/S havde en egenkapital på 553 788 kr. i 2025.
Gav Metier Westergaard A/S overskud eller underskud i 2025?
Metier Westergaard A/S gav et overskud på 613 555 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Metier Westergaard A/S?
CVR-nummeret for Metier Westergaard A/S er 15107294.
Hvad er Metier Westergaard A/Ss soliditetsgrad?
Metier Westergaard A/S havde en soliditetsgrad på 13,1 % i 2025, hvilket er lavt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Anden undervisning i.a.n. →