Industrivej 3-5. Køge ApS
CVR-nummer 24223353
Aktiv Solid ⇄ SammenlignIndustrivej 3-5. Køge ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 29,5 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 7,4 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 7,4 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 64,5 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 0,16, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 99,6 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Udlejning af erhvervsejendomme (682040)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 64,5 %
- Egenkapitalforrentning
- 25,1 %
- Likviditetsgrad
- 0,16
- Gældsgrad
- 0,55
- Vækst i egenkapital
- 33,5 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 7.394.836 | 45.693.035 | 29.481.425 |
| 2024 | – | – | 1.619.736 | 38.321.730 | 22.086.589 |
| 2023 | – | – | 967.036 | 22.000.430 | 6.833.742 |
| 2022 | – | – | 883.776 | 21.419.574 | 5.866.706 |
| 2021 | – | – | 704.855 | 21.333.319 | 4.982.930 |
| 2020 | – | – | 1.003.254 | 27.408.615 | 4.278.075 |
| 2019 | – | – | 333.161 | 26.408.279 | 3.274.821 |
| 2018 | – | – | 615.376 | 26.884.171 | 2.941.660 |
| 2017 | – | – | 354.029 | 18.193.864 | 2.326.284 |
| 2016 | – | – | 322.171 | 13.884.775 | 1.432.977 |
| 2015 | – | – | 207.785 | 13.712.303 | 1.110.807 |
| 2014 | – | – | 75.193 | 13.567.162 | 903.022 |
| 2013 | – | – | 330.787 | 13.580.202 | 827.829 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Carsten Kenneth Jensen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Industrivej 3-5. Køge ApS
- Hvad var Industrivej 3-5. Køge ApSs egenkapital i 2025?
- Industrivej 3-5. Køge ApS havde en egenkapital på 29,5 mio. kr. i 2025.
- Gav Industrivej 3-5. Køge ApS overskud eller underskud i 2025?
- Industrivej 3-5. Køge ApS gav et overskud på 7,4 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Industrivej 3-5. Køge ApS?
- CVR-nummeret for Industrivej 3-5. Køge ApS er 24223353.
- Hvad er Industrivej 3-5. Køge ApSs soliditetsgrad?
- Industrivej 3-5. Køge ApS havde en soliditetsgrad på 64,5 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Ejendomsselskabet Køkken Studio ApS 24223760
- Guntia ApS 24223817
- CORTWELL HOLDING ApS 24223841
- F.E.G. Holding ApS 24223949
- CC Consult 2004 ApS 24224023
- C. & K. Ejendomme ApS 24224090
- TopJohn ApS 24224341
- EJENDOMSSELSKABET TVILLINGEGÅRDEN ApS 24224899