F.E.G. Holding ApS

CVR-nummer 24223949

Aktiv Underskud ⇄ Sammenlign

F.E.G. Holding ApS kom ud af 2025 med en egenkapital på 18,2 mio. kr.

Året endte med et underskud på 945 642 kr.

Egenkapitalen er forværret med 1,1 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 54,3 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,37, hvilket er tilfredsstillende.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 80,2 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 651 344 kr.

Det svarer til ca. 651 344 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)

Nøgletal 2025

Soliditet
54,3 %
Egenkapitalforrentning
-5,2 %
Likviditetsgrad
1,37
Gældsgrad
0,84
Vækst i egenkapital
-5,6 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 -945.642 33.539.86218.211.025
2024 -315.835 35.076.83519.291.668
2023 1.923.789 40.545.16919.729.503
2022 169.669 40.916.13917.923.513
2021 3.631.076 42.234.98717.868.246
2020 1.773.065 38.664.62114.350.169
2019 7.137.107 28.367.18212.649.573
2018 135.683 19.029.7815.579.842
2017 396.906 19.055.8305.518.035
2016 16.108 17.699.1275.154.499
2015 00
2014 12.717.1521.050.942
20131.275.938 59.598 12.980.3921.145.334
2012726.930 348.499 8.802.9451.404.462

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionFinn Erling Gregersen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om F.E.G. Holding ApS

Hvad var F.E.G. Holding ApSs egenkapital i 2025?
F.E.G. Holding ApS havde en egenkapital på 18,2 mio. kr. i 2025.
Gav F.E.G. Holding ApS overskud eller underskud i 2025?
F.E.G. Holding ApS gav et underskud på 945 642 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for F.E.G. Holding ApS?
CVR-nummeret for F.E.G. Holding ApS er 24223949.
Hvad er F.E.G. Holding ApSs soliditetsgrad?
F.E.G. Holding ApS havde en soliditetsgrad på 54,3 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →