Chanco ApS

CVR-nummer 26929954

Aktiv Underskud ⇄ Sammenlign

For regnskabsåret 2024 havde Chanco ApS en egenkapital på 240 576 kr.

Året endte med et underskud på 273 379 kr.

Egenkapitalen er forværret med 273 379 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 89,1 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 8,19, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 89,4 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 64 644 kr.

Det svarer til ca. 64 644 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)

Nøgletal 2024

Soliditet
89,1 %
Egenkapitalforrentning
-113,6 %
Likviditetsgrad
8,19
Gældsgrad
0,12
Vækst i egenkapital
-53,2 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 -273.379 270.048240.576
2023 -173.873 531.417513.955
2022 -190.977 2.556.9402.387.828
2021 -246.584 2.710.6522.578.805
2020 1.313.342 3.289.8083.022.389
2019 -246.234 1.636.1101.013.852
2018 -222.262 1.382.1961.260.086
2017 379.616 1.928.5541.782.348
2016 14.389 1.891.3021.802.732
2015 130.281 1.904.4551.838.943
2014 45.728 1.897.5831.758.562
2013 3.587 1.814.0831.762.033
2012 3.040 1.814.5461.806.746

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionPeter Asboe

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Chanco ApS

Hvad var Chanco ApSs egenkapital i 2024?
Chanco ApS havde en egenkapital på 240 576 kr. i 2024.
Gav Chanco ApS overskud eller underskud i 2024?
Chanco ApS gav et underskud på 273 379 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Chanco ApS?
CVR-nummeret for Chanco ApS er 26929954.
Hvad er Chanco ApSs soliditetsgrad?
Chanco ApS havde en soliditetsgrad på 89,1 % i 2024, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter →