DV Consulting A/S

CVR-nummer 26982421

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Med en egenkapital på 1,9 mio. kr. ved udgangen af 2025 stod DV Consulting A/S økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 591 869 kr.

Egenkapitalen er forværret med 208 131 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 71,7 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 3,54, hvilket er god.

Personaleomkostningerne udgjorde 3,1 mio. kr.

Det svarer til ca. 1,6 mio. kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Aktieselskab
Branche
Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)

Nøgletal 2025

Soliditet
71,7 %
Egenkapitalforrentning
31,5 %
Likviditetsgrad
3,54
Gældsgrad
0,39
Vækst i egenkapital
-10,0 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 591.869 2.616.8001.876.840
2024 932.852 2.998.5552.084.971
2023 1.427.337 3.043.3231.952.119
2022 133.321 2.401.1491.414.782
2021 42.724 2.053.1631.281.461
2020 771.665 2.898.7901.598.737
2019 -52.850 1.981.4401.202.072
2018 501.534 1.996.9781.253.922
2017 54.530 1.913.775752.388
2016 274.870 2.115.6331.177.858
2015 805.636 3.539.6751.782.988
2014 466.084 2.464.3491.457.352
2013 1.497.811 3.868.9842.191.268
2012 660.880 2.249.3751.153.457

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionJakob Henning Andersen
BestyrelsesmedlemFrederikke Torpp Larsson
BestyrelsesmedlemJakob Henning Andersen
BestyrelsesmedlemKristine Virén Bengtsson
BestyrelsesmedlemMorten Popp-Madsen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om DV Consulting A/S

Hvad var DV Consulting A/Ss egenkapital i 2025?
DV Consulting A/S havde en egenkapital på 1,9 mio. kr. i 2025.
Gav DV Consulting A/S overskud eller underskud i 2025?
DV Consulting A/S gav et overskud på 591 869 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for DV Consulting A/S?
CVR-nummeret for DV Consulting A/S er 26982421.
Hvad er DV Consulting A/Ss soliditetsgrad?
DV Consulting A/S havde en soliditetsgrad på 71,7 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter →