CASO Holding ApS

CVR-nummer 30065417

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

CASO Holding ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 48,1 mio. kr.

Årets resultat blev et overskud på 9,6 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 7,6 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 94,1 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 3,8, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 77,7 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Adresse
Gammel Strandvej 416A, 3060 Espergærde
Kommune
Helsingør
Region
Region Hovedstaden
Stiftet
2006-11-21

Nøgletal 2025

Soliditet
94,1 %
Egenkapitalforrentning
20,0 %
Likviditetsgrad
3,8
Gældsgrad
0,06
Vækst i egenkapital
18,9 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 87,3 %, 2013: 58,2 %, 2014: 76,4 %, 2015: 78,1 %, 2016: 77,0 %, 2017: 93,8 %, 2018: 86,9 %, 2019: 90,4 %, 2020: 93,4 %, 2021: 92,9 %, 2022: 98,7 %, 2023: 92,4 %, 2024: 87,0 %, 2025: 94,1 %

År Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 -11.764 9.626.439 51.052.94348.059.818
2024 -17.341 7.662.149 46.470.16040.433.379
2023 -44.650 7.189.976 37.628.48834.771.230
2022 -19.327 7.181.481 29.451.29729.081.254
2021 -12.389 5.797.806 26.269.26424.399.773
2020 -8.876 4.346.363 21.518.01420.101.967
2019 -11.425 3.572.170 18.197.62616.455.605
2018 -8.875 2.199.977 15.408.95713.383.435
2017 -15.000 552.785 12.407.47111.638.458
2016 -20.300 1.849.570 14.835.06511.426.940
2015 -8.250 1.421.064 12.760.8289.971.465
2014 – 1.451.570 11.451.3998.750.401
2013 – 1.369.418 12.702.0027.397.231
2012 -5.625 295.575 7.156.2036.244.094

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionClaus Andreasen

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om CASO Holding ApS

Hvad var CASO Holding ApSs egenkapital i 2025?
CASO Holding ApS havde en egenkapital på 48,1 mio. kr. i 2025.
Gav CASO Holding ApS overskud eller underskud i 2025?
CASO Holding ApS gav et overskud på 9,6 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for CASO Holding ApS?
CVR-nummeret for CASO Holding ApS er 30065417.
Hvad er CASO Holding ApSs soliditetsgrad?
CASO Holding ApS havde en soliditetsgrad på 94,1 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Ikke-finansielle holdingselskaber →

Andre virksomheder i Espergærde

Virksomheder i Espergærde → · Virksomheder i Helsingør Kommune →