Athoco ApS
CVR-nummer 30088069
Med en egenkapital på 68,8 mio. kr. ved udgangen af 2025 stod Athoco ApS økonomisk solidt.
Årets resultat blev et positivt resultat på 958.200 kr.
Egenkapitalen er forværret med 4,0 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 100,0 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 3924,92, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 85,5 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Bakkegårdsvej 19, 3060 Espergærde
- Kommune
- Helsingør
- Region
- Region Hovedstaden
- Stiftet
- 2006-12-05
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 100,0 %
- Egenkapitalforrentning
- 1,4 %
- Likviditetsgrad
- 3924,92
- Gældsgrad
- 0,0
- Vækst i egenkapital
- -5,5 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2012: 53,2 %, 2013: 68,4 %, 2014: 76,6 %, 2015: 88,5 %, 2016: 86,7 %, 2017: 93,3 %, 2018: 96,9 %, 2019: 96,7 %, 2020: 99,1 %, 2021: 69,2 %, 2022: 51,8 %, 2023: 97,7 %, 2024: 98,9 %, 2025: 100,0 %
| År | Bruttofortjeneste | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -49.886 | 958.200 | 68.835.123 | 68.820.123 |
| 2024 | -18.915 | 62.428.406 | 73.696.314 | 72.861.923 |
| 2023 | – | 2.325.814 | 10.808.405 | 10.555.517 |
| 2022 | – | 978.973 | 15.875.145 | 8.229.703 |
| 2021 | – | 3.894.586 | 10.472.668 | 7.250.730 |
| 2020 | -4.750 | 1.556.502 | 3.587.894 | 3.556.144 |
| 2019 | -9.245 | 1.625.372 | 2.181.322 | 2.110.242 |
| 2018 | -4.275 | 1.103.298 | 2.056.363 | 1.992.870 |
| 2017 | -3.875 | 688.391 | 1.163.363 | 1.085.372 |
| 2016 | -3.750 | 614.144 | 573.016 | 496.981 |
| 2015 | -3.825 | 484.926 | 658.812 | 582.837 |
| 2014 | -3.500 | 233.864 | 323.486 | 247.711 |
| 2013 | -3.375 | 178.065 | 239.622 | 163.847 |
| 2012 | -3.400 | 64.178 | 154.782 | 82.382 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Thomas Norman Dunk |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Athoco ApS
- Hvad var Athoco ApSs egenkapital i 2025?
- Athoco ApS havde en egenkapital på 68,8 mio. kr. i 2025.
- Gav Athoco ApS overskud eller underskud i 2025?
- Athoco ApS gav et overskud på 958.200 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Athoco ApS?
- CVR-nummeret for Athoco ApS er 30088069.
- Hvad er Athoco ApSs soliditetsgrad?
- Athoco ApS havde en soliditetsgrad på 100,0 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- JL Åglimt Holding ApS 30088611
- Ejlersgaard Ejendomme A/S 30088832
- VIP1 ApS 30089170
- JE HOLDING HORSENS ApS 30089472
- JEB 2017 ApS 30090047
- Ewaldsgade 17, Århus ApS 30172914
- Nordic Property Development Finance ApS 30173384
- Ejendomsselskabet Bispetorv Bycenter ApS 30173465
Andre virksomheder i Espergærde
- Oak House Invest ApS 30088662
- CHARLOTTE ALEXANDRA PEDERSEN ApS 30235975
- NDRP Ejendomme ApS 30276043
- Krage Data ApS 30384210
- BERTHOLDT HANSEN ASSET MANAGEMENT HOLDING ApS 30523539
- THOMAS STILLING HOLDING ApS 30527895
- Speciallægeholdingselskabet Menck ApS 30554779
- Brilleriet ApS 30577590
Virksomheder i Espergærde → · Virksomheder i Helsingør Kommune →