Warburg VVS & Kloak ekspres ApS

CVR-nummer 38743678

Aktiv OK ⇄ Sammenlign

Warburg VVS & Kloak ekspres ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 2,2 mio. kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 261 649 kr.

Egenkapitalen er styrket med 261 649 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 36,5 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,83, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 87,6 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 6,9 mio. kr.

Det svarer til ca. 530 703 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. (439900)

Nøgletal 2025

Soliditet
36.5 %
Egenkapitalforrentning
12.1 %
Likviditetsgrad
1.83
Gældsgrad
1.74
Vækst i egenkapital
13.8 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 261 649 5 916 6152 156 834
2024 366 008 6 414 3651 895 185
2023 -275 038 6 095 1221 529 177
2022 245 870 7 654 3101 922 015
2021 512 376 8 467 2001 676 145
2020 244 863 6 950 8321 163 769
2019 565 109 7 826 517918 907
2018 304 168 8 133 035354 168

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Warburg VVS & Kloak ekspres ApS

Hvad var Warburg VVS & Kloak ekspres ApSs egenkapital i 2025?
Warburg VVS & Kloak ekspres ApS havde en egenkapital på 2,2 mio. kr. i 2025.
Gav Warburg VVS & Kloak ekspres ApS overskud eller underskud i 2025?
Warburg VVS & Kloak ekspres ApS gav et overskud på 261 649 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Warburg VVS & Kloak ekspres ApS?
CVR-nummeret for Warburg VVS & Kloak ekspres ApS er 38743678.
Hvad er Warburg VVS & Kloak ekspres ApSs soliditetsgrad?
Warburg VVS & Kloak ekspres ApS havde en soliditetsgrad på 36,5 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Andre specialiserede byggeaktiviteter i.a.n. →