Partner Revision Vest Varde as

CVR-nummer 26759668

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Med en egenkapital på 6,0 mio. kr. ved udgangen af 2014 stod Partner Revision Vest Varde as økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 4,9 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 3,5 mio. kr. siden 2013.

Soliditetsgraden er på 82,4 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 5,69, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 1,2 mio. kr.

Oversigt

Nøgletal 2014

Soliditet
82.4 %
Egenkapitalforrentning
82.1 %
Likviditetsgrad
5.69
Gældsgrad
0.21
Vækst i egenkapital
142.5 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2014 4 926 165 7 280 7666 000 620
2013 1 395 932 6 818 2282 474 455
2012 1 360 981 6 480 1992 478 523

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Partner Revision Vest Varde as

Hvad var Partner Revision Vest Varde ass egenkapital i 2014?
Partner Revision Vest Varde as havde en egenkapital på 6,0 mio. kr. i 2014.
Gav Partner Revision Vest Varde as overskud eller underskud i 2014?
Partner Revision Vest Varde as gav et overskud på 4,9 mio. kr. i 2014.
Hvad er CVR-nummeret for Partner Revision Vest Varde as?
CVR-nummeret for Partner Revision Vest Varde as er 26759668.
Hvad er Partner Revision Vest Varde ass soliditetsgrad?
Partner Revision Vest Varde as havde en soliditetsgrad på 82,4 % i 2014, hvilket er højt.