Odense Invest A/S
CVR-nummer 51505115
Aktiv Underskud ⇄ SammenlignOdense Invest A/S kom ud af 2025 med en egenkapital på 6,5 mio. kr.
Året endte med et underskud på 4,6 mio. kr.
Egenkapitalen er forværret med 4,6 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 96,5 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 211,37, hvilket er god.
Personaleomkostningerne udgjorde 61 105 kr.
Det svarer til ca. 61 105 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Branche
- Investering for egen regning (649910)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 96.5 %
- Egenkapitalforrentning
- -71.6 %
- Likviditetsgrad
- 211.37
- Gældsgrad
- 0.04
- Vækst i egenkapital
- -41.7 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -4 618 819 | 6 683 487 | 6 451 867 |
| 2024 | – | – | 1 632 087 | 11 699 085 | 11 070 686 |
| 2023 | – | – | 2 333 717 | 10 203 675 | 9 438 599 |
| 2022 | – | – | -190 138 | 7 332 336 | 7 104 882 |
| 2021 | – | – | 1 039 987 | 8 092 542 | 7 295 020 |
| 2020 | – | – | 1 199 862 | 6 810 364 | 6 255 033 |
| 2019 | – | – | 144 979 | 5 298 103 | 5 055 171 |
| 2018 | – | – | 419 540 | 5 195 933 | 4 910 192 |
| 2017 | – | – | 372 923 | 4 704 652 | 4 490 652 |
| 2016 | – | – | -36 421 | 4 338 057 | 4 117 729 |
| 2015 | – | – | 394 344 | 4 453 875 | 4 154 150 |
| 2014 | 49 900 | – | 898 998 | 4 211 813 | 3 759 806 |
| 2013 | 45 900 | – | 388 123 | 3 154 851 | 2 860 808 |
| 2012 | 46 650 | – | 624 435 | 2 910 019 | 2 569 285 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Odense Invest A/S
- Hvad var Odense Invest A/Ss egenkapital i 2025?
- Odense Invest A/S havde en egenkapital på 6,5 mio. kr. i 2025.
- Gav Odense Invest A/S overskud eller underskud i 2025?
- Odense Invest A/S gav et underskud på 4,6 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Odense Invest A/S?
- CVR-nummeret for Odense Invest A/S er 51505115.
- Hvad er Odense Invest A/Ss soliditetsgrad?
- Odense Invest A/S havde en soliditetsgrad på 96,5 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Daugaard-Sørensen & Søn Handels ApS 51607228
- J.J. AF 19/12 1990 ApS 52158516
- Codex Invest ApS 52574315
- ANPARTSSELSKABET AF 17. JUNI 1975 52579015
- Ærøshoppen ApS 52850428
- Kruse 26-8 ApS 52972515
- S.F.B. Denmark A/S 53398413
- EJENDOMSSELSKABET INDUSTRIVEJ 2 ApS 53739512