Mentor Footwear ApS
CVR-nummer 27121519
Aktiv Underskud ⇄ SammenlignMentor Footwear ApS aflagde for 2021 et regnskab med en egenkapital på 525 820 kr.
Året endte med et underskud på 14 058 kr.
Egenkapitalen er forværret med 14 058 kr. siden 2020.
Soliditetsgraden er på 98,4 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 62,86, hvilket er god.
Oversigt
Nøgletal 2021
- Soliditet
- 98.4 %
- Egenkapitalforrentning
- -2.7 %
- Likviditetsgrad
- 62.86
- Gældsgrad
- 0.02
- Vækst i egenkapital
- -2.6 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | – | – | -14 058 | 534 320 | 525 820 |
| 2020 | – | – | -41 799 | 613 121 | 539 878 |
| 2019 | – | – | 219 779 | 745 441 | 581 677 |
| 2018 | – | – | 241 685 | 542 565 | 361 898 |
| 2017 | – | – | 245 143 | 1 901 543 | 1 820 213 |
| 2016 | – | – | 170 262 | 9 813 316 | 7 575 070 |
| 2015 | – | – | 832 205 | 9 895 008 | 8 204 808 |
| 2014 | – | – | 1 635 592 | 20 124 368 | 15 372 603 |
| 2013 | – | – | 4 282 716 | 17 362 938 | 13 737 011 |
| 2012 | – | – | 3 675 445 | 12 773 712 | 9 454 295 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Mentor Footwear ApS
- Hvad var Mentor Footwear ApSs egenkapital i 2021?
- Mentor Footwear ApS havde en egenkapital på 525 820 kr. i 2021.
- Gav Mentor Footwear ApS overskud eller underskud i 2021?
- Mentor Footwear ApS gav et underskud på 14 058 kr. i 2021.
- Hvad er CVR-nummeret for Mentor Footwear ApS?
- CVR-nummeret for Mentor Footwear ApS er 27121519.
- Hvad er Mentor Footwear ApSs soliditetsgrad?
- Mentor Footwear ApS havde en soliditetsgrad på 98,4 % i 2021, hvilket er højt.