MÅRUP HUSE A/S
CVR-nummer 28681119
Aktiv Negativ egenkapital ⇄ SammenlignMÅRUP HUSE A/S aflagde for 2025 et regnskab med en negativ egenkapital på 2,7 mio. kr.
Aktiverne udgjorde 362 112 kr., mens gælden var 3,1 mio. kr.
Egenkapitalen er forværret med 45 971 kr. siden 2024.
Likviditetsgraden er 0,19, hvilket er anstrengt.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- -752.2 %
- Likviditetsgrad
- 0.19
- Vækst i egenkapital
- -1.7 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | – | -45 971 | 362 112 | -2 723 750 |
| 2024 | – | – | -38 993 | 415 285 | -2 677 779 |
| 2023 | – | – | -19 696 | 454 838 | -2 638 786 |
| 2022 | – | – | -195 879 | 475 273 | -2 619 090 |
| 2021 | – | – | -39 151 | 603 557 | -2 423 210 |
| 2020 | – | – | 276 467 | 714 508 | -2 384 059 |
| 2019 | – | – | – | 1 077 556 | -2 660 526 |
| 2018 | – | – | – | 1 102 752 | -2 519 541 |
| 2017 | – | – | – | 1 166 719 | -2 383 448 |
| 2016 | – | – | – | 1 236 305 | -2 152 676 |
| 2015 | – | – | – | 1 305 182 | -1 598 413 |
| 2014 | – | – | – | 2 212 754 | -537 725 |
| 2013 | – | – | – | – | -410 037 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om MÅRUP HUSE A/S
- Hvad var MÅRUP HUSE A/Ss egenkapital i 2025?
- MÅRUP HUSE A/S havde en egenkapital på -2,7 mio. kr. i 2025.
- Gav MÅRUP HUSE A/S overskud eller underskud i 2025?
- MÅRUP HUSE A/S gav et underskud på 45 971 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for MÅRUP HUSE A/S?
- CVR-nummeret for MÅRUP HUSE A/S er 28681119.
Andre virksomheder i samme branche
- Andersen Byggefirma ApS 28684304
- Jan Bierlich Entreprise ApS 28690231
- Fantasi-Leg ApS 28691343
- SNOGEBÆK BYG ApS 28694636
- Ejendomsselskabet Sandbækvej ApS, under frivillig likvidation 28702884
- Ejendomsselskabet Gl. Køge Landevej ApS 28702922
- Parken 22 ApS 28704879
- Nordens Entreprenørfirma ApS 28708394