LL Holding Hornsyld ApS

CVR-nummer 36988142

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

LL Holding Hornsyld ApS havde ved udgangen af 2022 en egenkapital på 1,5 mio. kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 63 463 kr.

Egenkapitalen er styrket med 63 463 kr. siden 2021.

Soliditetsgraden er på 97,4 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 4,37, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 88,5 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Nøgletal 2022

Soliditet
97.4 %
Egenkapitalforrentning
4.3 %
Likviditetsgrad
4.37
Gældsgrad
0.03
Vækst i egenkapital
4.5 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2022 63 463 1 515 5151 475 674
2021 410 162 1 638 9501 412 211
2020 394 576 1 129 1991 002 049
2019 167 760 629 876607 472
2018 181 165 453 618439 712
2017 171 041 261 555258 547
2016 37 506 87 50687 506

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om LL Holding Hornsyld ApS

Hvad var LL Holding Hornsyld ApSs egenkapital i 2022?
LL Holding Hornsyld ApS havde en egenkapital på 1,5 mio. kr. i 2022.
Gav LL Holding Hornsyld ApS overskud eller underskud i 2022?
LL Holding Hornsyld ApS gav et overskud på 63 463 kr. i 2022.
Hvad er CVR-nummeret for LL Holding Hornsyld ApS?
CVR-nummeret for LL Holding Hornsyld ApS er 36988142.
Hvad er LL Holding Hornsyld ApSs soliditetsgrad?
LL Holding Hornsyld ApS havde en soliditetsgrad på 97,4 % i 2022, hvilket er højt.