LH FITNESS ApS
CVR-nummer 34730040
Aktiv Solid ⇄ SammenlignLH FITNESS ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 1,2 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 280 828 kr.
Egenkapitalen er styrket med 280 828 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 67,1 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 1,45, hvilket er tilfredsstillende.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 63,6 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 2,6 mio. kr.
Det svarer til ca. 510 968 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Drift af fitnesscentre (931300)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 67.1 %
- Egenkapitalforrentning
- 22.6 %
- Likviditetsgrad
- 1.45
- Gældsgrad
- 0.49
- Vækst i egenkapital
- 29.1 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 280 828 | 1 854 656 | 1 244 799 |
| 2024 | – | – | -378 784 | 1 832 656 | 963 971 |
| 2023 | – | – | -190 026 | 2 226 895 | 1 342 755 |
| 2022 | – | – | 10 449 | 2 563 718 | 1 532 781 |
| 2021 | – | – | -252 149 | 2 542 595 | 1 522 333 |
| 2020 | – | – | -4 354 | 2 574 108 | 1 774 482 |
| 2019 | – | – | 380 725 | 2 716 730 | 1 778 836 |
| 2018 | – | – | 432 977 | 2 681 002 | 1 398 111 |
| 2017 | – | – | 158 835 | 2 391 819 | 1 115 134 |
| 2016 | – | – | 273 000 | 2 594 329 | 956 299 |
| 2015 | – | – | 273 503 | 2 530 827 | 622 537 |
| 2014 | – | – | 412 988 000 | 2 313 470 | 349 034 |
| 2013 | – | – | – | 1 469 279 | -63 954 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om LH FITNESS ApS
- Hvad var LH FITNESS ApSs egenkapital i 2025?
- LH FITNESS ApS havde en egenkapital på 1,2 mio. kr. i 2025.
- Gav LH FITNESS ApS overskud eller underskud i 2025?
- LH FITNESS ApS gav et overskud på 280 828 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for LH FITNESS ApS?
- CVR-nummeret for LH FITNESS ApS er 34730040.
- Hvad er LH FITNESS ApSs soliditetsgrad?
- LH FITNESS ApS havde en soliditetsgrad på 67,1 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- FAJ Sport ApS 34731578
- Lido Fitness, Horsens ApS 34733058
- Crossfit By The Mill ApS 34884552
- TOPLYNGBY ApS 35031014
- Smiley Fitness ApS 35035702
- SKIINVEST A/S 35397647
- ClausSloth.dk Fitness ApS 35405100
- LIFTRS GYM ApS 35406395