Larsen Holding Storup ApS

CVR-nummer 31889278

Aktiv Negativ egenkapital ⇄ Sammenlign

Larsen Holding Storup ApS aflagde for 2013 et regnskab med en negativ egenkapital på 28 661 kr.

Aktiverne udgjorde 8 298 kr., mens gælden var 36 959 kr.

Egenkapitalen er forværret med 1 414 kr. siden 2012.

Likviditetsgraden er 0,76, hvilket er anstrengt.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Nøgletal 2013

Soliditet
-345.4 %
Likviditetsgrad
0.76
Vækst i egenkapital
-5.2 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2013 -55 908 8 298-28 661
2012 31 247-27 247

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Larsen Holding Storup ApS

Hvad var Larsen Holding Storup ApSs egenkapital i 2013?
Larsen Holding Storup ApS havde en egenkapital på -28 661 kr. i 2013.
Gav Larsen Holding Storup ApS overskud eller underskud i 2013?
Larsen Holding Storup ApS gav et underskud på 55 908 kr. i 2013.
Hvad er CVR-nummeret for Larsen Holding Storup ApS?
CVR-nummeret for Larsen Holding Storup ApS er 31889278.