JH Frederiksberggade 5 ApS
CVR-nummer 32766153
Aktiv Underskud ⇄ SammenlignJH Frederiksberggade 5 ApS aflagde for 2025 et regnskab med en egenkapital på 3,8 mio. kr.
Året endte med et underskud på 247 057 kr.
Egenkapitalen er forværret med 247 057 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 10,4 %, hvilket er lavt.
Likviditetsgraden er 0,05, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 99,3 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 10.4 %
- Egenkapitalforrentning
- -6.5 %
- Likviditetsgrad
- 0.05
- Gældsgrad
- 8.64
- Vækst i egenkapital
- -6.1 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -247 057 | 36 486 074 | 3 786 404 |
| 2024 | – | – | 283 040 | 36 928 444 | 4 033 461 |
| 2023 | – | – | -2 934 895 | 43 841 582 | 13 750 421 |
| 2022 | – | – | 1 139 333 | 48 414 096 | 16 685 316 |
| 2021 | – | – | 133 111 | 48 551 515 | 15 545 983 |
| 2020 | – | – | 666 520 | 48 261 379 | 15 412 872 |
| 2019 | – | – | 960 052 | 47 505 407 | 14 746 352 |
| 2018 | – | – | 735 001 | 46 643 900 | 13 786 300 |
| 2017 | – | – | 873 042 | 46 523 153 | 13 051 299 |
| 2016 | – | – | -625 412 | 54 216 147 | 12 178 257 |
| 2015 | – | – | 550 349 | 47 720 397 | 12 803 669 |
| 2014 | – | – | -2 892 799 | 47 590 525 | 12 022 320 |
| 2013 | – | – | 2 478 936 | 47 696 371 | 14 915 119 |
| 2012 | – | – | -867 204 | 38 946 127 | 5 734 465 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om JH Frederiksberggade 5 ApS
- Hvad var JH Frederiksberggade 5 ApSs egenkapital i 2025?
- JH Frederiksberggade 5 ApS havde en egenkapital på 3,8 mio. kr. i 2025.
- Gav JH Frederiksberggade 5 ApS overskud eller underskud i 2025?
- JH Frederiksberggade 5 ApS gav et underskud på 247 057 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for JH Frederiksberggade 5 ApS?
- CVR-nummeret for JH Frederiksberggade 5 ApS er 32766153.
- Hvad er JH Frederiksberggade 5 ApSs soliditetsgrad?
- JH Frederiksberggade 5 ApS havde en soliditetsgrad på 10,4 % i 2025, hvilket er lavt.
Andre virksomheder i samme branche
- Fabersvej 46 ApS 32766994
- KBBS Holding ApS 32768520
- Sønder Hovedgade ApS 32768970
- INVESTERINGSSELSKABET AF 29. JANUAR 2009 ApS 32771505
- Kromann Laschewski Ejendomme ApS 32772676
- Primabyg Fyn ApS 32772803
- Ejendomsselskabet Nørregade 68 ApS 32774148
- GRØNNEGADE 75-77 ApS 32774741