Hove Horses IVS

CVR-nummer 38577980

Aktiv Underskud ⇄ Sammenlign

Hove Horses IVS kom ud af 2019 med en egenkapital på 5 012 kr.

Året endte med et underskud på 2 658 kr.

Egenkapitalen er forværret med 2 657 kr. siden 2018.

Soliditetsgraden er på 60,4 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 2,52, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Nøgletal 2019

Soliditet
60.4 %
Egenkapitalforrentning
-53.0 %
Likviditetsgrad
2.52
Gældsgrad
0.66
Vækst i egenkapital
-34.6 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2019 -2 658 8 3025 012
2018 -1 218 264 6477 669
2017 4 388 85 7978 888

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Hove Horses IVS

Hvad var Hove Horses IVSs egenkapital i 2019?
Hove Horses IVS havde en egenkapital på 5 012 kr. i 2019.
Gav Hove Horses IVS overskud eller underskud i 2019?
Hove Horses IVS gav et underskud på 2 658 kr. i 2019.
Hvad er CVR-nummeret for Hove Horses IVS?
CVR-nummeret for Hove Horses IVS er 38577980.
Hvad er Hove Horses IVSs soliditetsgrad?
Hove Horses IVS havde en soliditetsgrad på 60,4 % i 2019, hvilket er højt.