Høje Taastrup Autolakering ApS
CVR-nummer 33254024
Aktiv Negativ egenkapital ⇄ SammenlignFor 2013 var egenkapitalen i Høje Taastrup Autolakering ApS negativ med 2,2 mio. kr.
Aktiverne udgjorde 914 319 kr., mens gælden var 3,1 mio. kr.
Egenkapitalen er forværret med 1,7 mio. kr. siden 2012.
Likviditetsgraden er 0,11, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 61,5 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 1,5 mio. kr.
Oversigt
Nøgletal 2013
- Soliditet
- -239.9 %
- Likviditetsgrad
- 0.11
- Vækst i egenkapital
- -368.8 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2013 | – | – | -1 725 266 | 914 319 | -2 193 023 |
| 2012 | – | – | -321 227 | 1 142 221 | -467 757 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Høje Taastrup Autolakering ApS
- Hvad var Høje Taastrup Autolakering ApSs egenkapital i 2013?
- Høje Taastrup Autolakering ApS havde en egenkapital på -2,2 mio. kr. i 2013.
- Gav Høje Taastrup Autolakering ApS overskud eller underskud i 2013?
- Høje Taastrup Autolakering ApS gav et underskud på 1,7 mio. kr. i 2013.
- Hvad er CVR-nummeret for Høje Taastrup Autolakering ApS?
- CVR-nummeret for Høje Taastrup Autolakering ApS er 33254024.