Heat Invest ApS
CVR-nummer 41837020
Aktiv Solid ⇄ SammenlignHeat Invest ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 131 260 kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et positivt resultat på 37 877 kr.
Egenkapitalen er styrket med 37 877 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 87,0 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 1,51, hvilket er god.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 80,4 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 87.0 %
- Egenkapitalforrentning
- 28.9 %
- Likviditetsgrad
- 1.51
- Gældsgrad
- 0.15
- Vækst i egenkapital
- 40.6 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 37 877 | 150 869 | 131 260 |
| 2024 | – | – | 45 334 | 113 042 | 93 383 |
| 2023 | – | – | -1 | 56 804 | 48 049 |
| 2022 | – | – | 22 181 | 68 479 | 62 181 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Heat Invest ApS
- Hvad var Heat Invest ApSs egenkapital i 2025?
- Heat Invest ApS havde en egenkapital på 131 260 kr. i 2025.
- Gav Heat Invest ApS overskud eller underskud i 2025?
- Heat Invest ApS gav et overskud på 37 877 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Heat Invest ApS?
- CVR-nummeret for Heat Invest ApS er 41837020.
- Hvad er Heat Invest ApSs soliditetsgrad?
- Heat Invest ApS havde en soliditetsgrad på 87,0 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- CDEM Holding ApS 41837063
- Hesel Rickmann Holding ApS 41837101
- MJTM Holding ApS 41837209
- Arreskov Holding ApS 41837357
- Christian Bæch Holding ApS 41837519
- Jefferson Holding ApS 41837705
- Poonkaew Holding ApS 41837780
- AX VI Edda Group Holding II ApS 41838159