Frederiks Pølsevogne ApS

CVR-nummer 27983529

Aktiv OK ⇄ Sammenlign

Frederiks Pølsevogne ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 201 815 kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 355 617 kr.

Egenkapitalen er styrket med 355 617 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 37,2 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,08, hvilket er tilfredsstillende.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 67,5 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 200 653 kr.

Det svarer til ca. 100 326 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Drift af øvrige spisesteder (561190)

Nøgletal 2025

Soliditet
37.2 %
Egenkapitalforrentning
176.2 %
Likviditetsgrad
1.08
Gældsgrad
1.69
Vækst i egenkapital
231.2 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 355 617 542 636201 815
2024 -85 224 592 731-153 802
2023 -137 331 513 142-68 578
2022 24 233 450 53868 754
2021 219 431 367 30944 520
2020 135 541 582 439-174 912
2019 239 394 478 590-310 453
2018 46 270 329 185-549 846
2017 62 138 405 227-596 117
2016 -213 085 402 022-658 255
2015 -111 401 472 057-445 171
2014 -261 873 585 814-333 770
2013 -108 728 1 535 342-71 896
2012 1 923 1 268 12836 832

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Frederiks Pølsevogne ApS

Hvad var Frederiks Pølsevogne ApSs egenkapital i 2025?
Frederiks Pølsevogne ApS havde en egenkapital på 201 815 kr. i 2025.
Gav Frederiks Pølsevogne ApS overskud eller underskud i 2025?
Frederiks Pølsevogne ApS gav et overskud på 355 617 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Frederiks Pølsevogne ApS?
CVR-nummeret for Frederiks Pølsevogne ApS er 27983529.
Hvad er Frederiks Pølsevogne ApSs soliditetsgrad?
Frederiks Pølsevogne ApS havde en soliditetsgrad på 37,2 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Drift af øvrige spisesteder →