Flex Invest Holding ApS

CVR-nummer 28485379

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Flex Invest Holding ApS havde ved udgangen af 2024 en egenkapital på 3,3 mio. kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 1,3 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 1,2 mio. kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 65,9 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,83, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 60,0 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter (932990)

Nøgletal 2024

Soliditet
65.9 %
Egenkapitalforrentning
40.9 %
Likviditetsgrad
1.83
Gældsgrad
0.52
Vækst i egenkapital
59.0 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 1 334 086 4 955 4193 264 756
2023 1 574 471 4 996 3222 052 670
2022 199 672 1 272 159595 999
2021 351 628 1 448 109510 727
2020 42 514 495 789159 099
2019 -8 416 359 195116 584
2018 8 895 707 506134 169
2017 58 245 718 603178 174
2016 -2 433 568 938119 929
2015 62 598 566 236122 362
2014 -36 416 880 49059 765
2013 6 704 692 66096 181
2012 444 131 638 27489 477

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Flex Invest Holding ApS

Hvad var Flex Invest Holding ApSs egenkapital i 2024?
Flex Invest Holding ApS havde en egenkapital på 3,3 mio. kr. i 2024.
Gav Flex Invest Holding ApS overskud eller underskud i 2024?
Flex Invest Holding ApS gav et overskud på 1,3 mio. kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Flex Invest Holding ApS?
CVR-nummeret for Flex Invest Holding ApS er 28485379.
Hvad er Flex Invest Holding ApSs soliditetsgrad?
Flex Invest Holding ApS havde en soliditetsgrad på 65,9 % i 2024, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Drift af andre forlystelser og fritidsaktiviteter →