Egå Murerforretning ApS
CVR-nummer 41881119
Aktiv OK ⇄ SammenlignEgå Murerforretning ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 109 658 kr.
Årets resultat blev et overskud på 83 369 kr.
Egenkapitalen er styrket med 83 368 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 10,9 %, hvilket er lavt.
Likviditetsgraden er 1,05, hvilket er tilfredsstillende.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 93,7 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 2,1 mio. kr.
Det svarer til ca. 413 131 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Murerarbejde (439100)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 10.9 %
- Egenkapitalforrentning
- 76.0 %
- Likviditetsgrad
- 1.05
- Gældsgrad
- 8.16
- Vækst i egenkapital
- 317.1 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 83 369 | 1 004 099 | 109 658 |
| 2024 | – | – | -3 088 | 963 812 | 26 290 |
| 2023 | – | – | -14 485 | 936 935 | 29 378 |
| 2022 | – | – | 72 113 | 870 844 | 113 863 |
| 2021 | – | – | 201 750 | 1 167 481 | 241 750 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Egå Murerforretning ApS
- Hvad var Egå Murerforretning ApSs egenkapital i 2025?
- Egå Murerforretning ApS havde en egenkapital på 109 658 kr. i 2025.
- Gav Egå Murerforretning ApS overskud eller underskud i 2025?
- Egå Murerforretning ApS gav et overskud på 83 369 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Egå Murerforretning ApS?
- CVR-nummeret for Egå Murerforretning ApS er 41881119.
- Hvad er Egå Murerforretning ApSs soliditetsgrad?
- Egå Murerforretning ApS havde en soliditetsgrad på 10,9 % i 2025, hvilket er lavt.
Andre virksomheder i samme branche
- Murermester Jens Jensen, Pandrup ApS 41911328
- Sandøs Murerfirma ApS 41927623
- Abellacompany ApS 41931191
- Morten Højerby Murer og Fliser ApS 41934425
- Ejendomsselskabet Sommer ApS 41942045
- Green Vision Holding ApS 41944153
- Kvalitetsarbejde ApS 41948183
- Murermester Frederik Jørgensen ApS 41956275