DE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApS
CVR-nummer 35239251
Aktiv Underskud ⇄ SammenlignDE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApS aflagde for 2015 et regnskab med en egenkapital på 77 897 kr.
Året endte med et underskud på 2 103 kr.
Egenkapitalen er forværret med 901 851 kr. siden 2014.
Soliditetsgraden er på 31,0 %, hvilket er på et middel niveau.
Likviditetsgraden er 1,45, hvilket er tilfredsstillende.
Personaleomkostningerne udgjorde 8,5 mio. kr.
Oversigt
Nøgletal 2015
- Soliditet
- 31.0 %
- Egenkapitalforrentning
- -2.7 %
- Likviditetsgrad
- 1.45
- Gældsgrad
- 2.22
- Vækst i egenkapital
- -92.0 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | – | – | -2 103 | 250 960 | 77 897 |
| 2014 | – | – | 899 748 | 3 481 039 | 979 748 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om DE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApS
- Hvad var DE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApSs egenkapital i 2015?
- DE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApS havde en egenkapital på 77 897 kr. i 2015.
- Gav DE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApS overskud eller underskud i 2015?
- DE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApS gav et underskud på 2 103 kr. i 2015.
- Hvad er CVR-nummeret for DE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApS?
- CVR-nummeret for DE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApS er 35239251.
- Hvad er DE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApSs soliditetsgrad?
- DE 5 STJERNERS HOTELRENGØRING ApS havde en soliditetsgrad på 31,0 % i 2015, hvilket er på et middel niveau.