Dansk Automat Expert Holding ApS

CVR-nummer 32841198

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Dansk Automat Expert Holding ApS havde ved udgangen af 2017 en egenkapital på 25,4 mio. kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 636 581 kr.

Egenkapitalen er styrket med 636 581 kr. siden 2016.

Soliditetsgraden er på 96,7 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 30,09, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 100,0 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Nøgletal 2017

Soliditet
96.7 %
Egenkapitalforrentning
2.5 %
Likviditetsgrad
30.09
Gældsgrad
0.03
Vækst i egenkapital
2.6 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2017 636 581 26 223 65325 352 060
2016 92 789 742 25 525 47924 715 479
2015 1 056 981 14 136 91214 125 737
2014 4 943 212 10 849 93110 838 756
2013 -62 055 10 809 61310 495 544
2012 -80 571 13 764 33410 557 599

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Dansk Automat Expert Holding ApS

Hvad var Dansk Automat Expert Holding ApSs egenkapital i 2017?
Dansk Automat Expert Holding ApS havde en egenkapital på 25,4 mio. kr. i 2017.
Gav Dansk Automat Expert Holding ApS overskud eller underskud i 2017?
Dansk Automat Expert Holding ApS gav et overskud på 636 581 kr. i 2017.
Hvad er CVR-nummeret for Dansk Automat Expert Holding ApS?
CVR-nummeret for Dansk Automat Expert Holding ApS er 32841198.
Hvad er Dansk Automat Expert Holding ApSs soliditetsgrad?
Dansk Automat Expert Holding ApS havde en soliditetsgrad på 96,7 % i 2017, hvilket er højt.