BT BYG ApS. MARIAGER

CVR-nummer 11971342

Aktiv Underskud ⇄ Sammenlign

For regnskabsåret 2025 havde BT BYG ApS. MARIAGER en egenkapital på 2,2 mio. kr.

Året endte med et underskud på 107 168 kr.

Egenkapitalen er forværret med 107 268 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 97,6 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 41,39, hvilket er god.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Opførelse af bygninger (410000)

Nøgletal 2025

Soliditet
97.6 %
Overskudsgrad
-42.5 %
Egenkapitalforrentning
-4.8 %
Likviditetsgrad
41.39
Gældsgrad
0.02
Vækst i omsætning
-51.1 %
Vækst i egenkapital
-4.6 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025252 130 -107 168 2 278 8802 223 826
2024515 827 78 076 2 441 3262 331 094
2023375 195 -94 630 2 320 7582 253 018
2022498 049 22 522 2 164 2832 102 012
2021423 713 63 650 2 148 4702 078 265
2020848 863 269 660 2 220 3332 014 615
2019590 166 39 088 1 799 3511 744 955
2018485 201 -15 752 1 746 4371 705 867
2017922 180 202 632 1 835 1601 721 619
2016506 004 -15 027 1 608 6151 518 987
2015 94 982 1 664 6411 534 014
2014 141 204 1 738 7761 439 032
2013 137 076 1 728 2261 297 828
2012 23 457 1 622 5301 160 752

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om BT BYG ApS. MARIAGER

Hvad var BT BYG ApS. MARIAGERs egenkapital i 2025?
BT BYG ApS. MARIAGER havde en egenkapital på 2,2 mio. kr. i 2025.
Gav BT BYG ApS. MARIAGER overskud eller underskud i 2025?
BT BYG ApS. MARIAGER gav et underskud på 107 168 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for BT BYG ApS. MARIAGER?
CVR-nummeret for BT BYG ApS. MARIAGER er 11971342.
Hvad er BT BYG ApS. MARIAGERs soliditetsgrad?
BT BYG ApS. MARIAGER havde en soliditetsgrad på 97,6 % i 2025, hvilket er højt.

Virksomheder af lignende størrelse

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Opførelse af bygninger →