Bach Holding, Skagen ApS
CVR-nummer 35894365
Aktiv Solid ⇄ SammenlignBach Holding, Skagen ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 16,1 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et positivt resultat på 13,5 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 13,5 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 47,8 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 0,74, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 61,3 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 47.8 %
- Egenkapitalforrentning
- 83.4 %
- Likviditetsgrad
- 0.74
- Gældsgrad
- 1.09
- Vækst i egenkapital
- 503.4 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 13 450 538 | 33 737 306 | 16 122 401 |
| 2024 | – | – | -2 335 179 | 3 125 663 | 2 671 863 |
| 2023 | – | – | -1 873 976 | 5 293 828 | 4 922 422 |
| 2022 | – | – | -2 116 684 | 7 288 408 | 6 914 198 |
| 2021 | – | – | -1 313 400 | 9 424 992 | 9 144 882 |
| 2020 | – | – | 2 590 137 | 10 759 790 | 10 571 282 |
| 2019 | – | – | -1 150 635 | 8 299 823 | 8 091 745 |
| 2018 | – | – | -1 006 035 | 9 475 298 | 9 350 380 |
| 2017 | – | – | 643 789 | 10 498 355 | 10 462 215 |
| 2016 | – | – | 2 123 038 | 10 042 982 | 9 921 826 |
| 2015 | – | – | -711 551 | 7 912 488 | 7 899 988 |
DKK
Roller og ledelse
Ingen roller registreret.
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Bach Holding, Skagen ApS
- Hvad var Bach Holding, Skagen ApSs egenkapital i 2025?
- Bach Holding, Skagen ApS havde en egenkapital på 16,1 mio. kr. i 2025.
- Gav Bach Holding, Skagen ApS overskud eller underskud i 2025?
- Bach Holding, Skagen ApS gav et overskud på 13,5 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Bach Holding, Skagen ApS?
- CVR-nummeret for Bach Holding, Skagen ApS er 35894365.
- Hvad er Bach Holding, Skagen ApSs soliditetsgrad?
- Bach Holding, Skagen ApS havde en soliditetsgrad på 47,8 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- TMS PROFIL ApS 35894381
- Venga Holding ApS 35894500
- A R L HOLDING ApS 35894721
- MH Entreprise Komplementarselskab ApS 35894861
- Jysk Detail, Ringkøbing Komplementar ApS 35894926
- CJESN Holding ApS 35895205
- THOR-IT ApS 35895280
- SG Skive Holding ApS 36014989