A. ROSEN INVEST ApS

CVR-nummer 31620139

Aktiv OK ⇄ Sammenlign

A. ROSEN INVEST ApS havde ved udgangen af 2016 en egenkapital på 587 383 kr.

Årets resultat blev et positivt resultat på 798 180 kr.

Egenkapitalen er forværret med 68,6 mio. kr. siden 2015.

Soliditetsgraden er på 6,4 %, hvilket er lavt.

Likviditetsgraden er 0,21, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 80,7 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 276 721 kr.

Oversigt

Nøgletal 2016

Soliditet
6.4 %
Egenkapitalforrentning
135.9 %
Likviditetsgrad
0.21
Gældsgrad
14.7
Vækst i egenkapital
-99.2 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2016 798 180 9 220 116587 383
2015 11 713 674 86 810 12169 171 062
2014 12 750 543 67 846 56557 457 388
2013 36 654 727 53 002 02644 706 845
2012 8 029 253 8 631 7418 052 118

DKK

Roller og ledelse

Ingen roller registreret.

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om A. ROSEN INVEST ApS

Hvad var A. ROSEN INVEST ApSs egenkapital i 2016?
A. ROSEN INVEST ApS havde en egenkapital på 587 383 kr. i 2016.
Gav A. ROSEN INVEST ApS overskud eller underskud i 2016?
A. ROSEN INVEST ApS gav et overskud på 798 180 kr. i 2016.
Hvad er CVR-nummeret for A. ROSEN INVEST ApS?
CVR-nummeret for A. ROSEN INVEST ApS er 31620139.
Hvad er A. ROSEN INVEST ApSs soliditetsgrad?
A. ROSEN INVEST ApS havde en soliditetsgrad på 6,4 % i 2016, hvilket er lavt.