Yak Lek ApS

CVR-nummer 42685887

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Yak Lek ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 800 069 kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 204 709 kr.

Egenkapitalen er styrket med 24 709 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 99,5 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 7,27, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 96,4 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)

Nøgletal 2025

Soliditet
99,5 %
Egenkapitalforrentning
25,6 %
Likviditetsgrad
7,27
Gældsgrad
0,0
Vækst i egenkapital
3,2 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 204.709 804.069800.069
2024 277.784 870.291775.360
2023 498.927 840.471619.576
2022 115.682 806.447177.849
2021 62.167 129.828102.167

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionMartin Sjøgren

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Yak Lek ApS

Hvad var Yak Lek ApSs egenkapital i 2025?
Yak Lek ApS havde en egenkapital på 800 069 kr. i 2025.
Gav Yak Lek ApS overskud eller underskud i 2025?
Yak Lek ApS gav et overskud på 204 709 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Yak Lek ApS?
CVR-nummeret for Yak Lek ApS er 42685887.
Hvad er Yak Lek ApSs soliditetsgrad?
Yak Lek ApS havde en soliditetsgrad på 99,5 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Bogføring og revision; skatterådgivning →