WorkTime ApS
CVR-nummer 38029363
Med en egenkapital på 50.187 kr. ved udgangen af 2021 stod WorkTime ApS økonomisk solidt.
Årets resultat blev et positivt resultat på 17.153 kr.
Egenkapitalen er styrket med 17.153 kr. siden 2020.
Soliditetsgraden er på 59,3 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 2,46, hvilket er god.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter (622000)
- Adresse
- Vinkelstræde 2, 8900 Randers C
- Kommune
- Randers
- Region
- Region Midtjylland
- Stiftet
- 2016-09-20
- Ansatte (gns. i regnskabsåret)
- 1
Nøgletal 2021
- Soliditet
- 59,3 %
- Egenkapitalforrentning
- 34,2 %
- Likviditetsgrad
- 2,46
- Gældsgrad
- 0,69
- Vækst i egenkapital
- 51,9 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2017: 22,0 %, 2018: 58,6 %, 2019: 67,5 %, 2020: 52,7 %, 2021: 59,3 %
| År | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|
| 2021 | 17.153 | 84.591 | 50.187 |
| 2020 | -25.222 | 62.731 | 33.034 |
| 2019 | 18.006 | 86.278 | 58.256 |
| 2018 | 444 | 68.634 | 40.250 |
| 2017 | 39.804 | 181.033 | 39.805 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Oksana Nørkjær Rahbek |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om WorkTime ApS
- Hvad var WorkTime ApSs egenkapital i 2021?
- WorkTime ApS havde en egenkapital på 50.187 kr. i 2021.
- Gav WorkTime ApS overskud eller underskud i 2021?
- WorkTime ApS gav et overskud på 17.153 kr. i 2021.
- Hvad er CVR-nummeret for WorkTime ApS?
- CVR-nummeret for WorkTime ApS er 38029363.
- Hvor mange ansatte har WorkTime ApS?
- WorkTime ApS havde i gennemsnit 1 ansat i det seneste regnskabsår.
- Hvad er WorkTime ApSs soliditetsgrad?
- WorkTime ApS havde en soliditetsgrad på 59,3 % i 2021, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Blendit Learning ApS 38056662
- Block Validator ApS 38057537
- Jacob Hage ApS 38057642
- dtails ApS 38064177
- Selar Holding ApS 38066110
- Envelop ApS 38068628
- NaviTech a/s 38069144
- Kastrup Concepts ApS 38072781
Virksomheder i Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter →
Andre virksomheder i Randers C
- R2 Drive ApS 38051482
- JHB Rds Holding ApS 38204440
- L Advokater Komplementarselskab ApS 38279939
- Komplementarselskabet AJ Ejendomme, Randers ApS 38285114
- AJ Ejendomme, Randers P/S 38287036
- Namadi Care ApS 38326643
- G2218 Holding ApS 38355619
- TCBS Holding ApS 38414577
Virksomheder i Randers C → · Virksomheder i Randers Kommune →