Wittrup & Wittrup ApS
CVR-nummer 70120313
Aktiv Solid ⇄ SammenlignWittrup & Wittrup ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 73,7 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 5,8 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 842 602 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 99,6 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 107,91, hvilket er god.
Personaleomkostningerne udgjorde 998 811 kr.
Det svarer til ca. 499 406 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466400)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 99,6 %
- Egenkapitalforrentning
- 7,9 %
- Likviditetsgrad
- 107,91
- Gældsgrad
- 0,0
- Vækst i egenkapital
- 1,2 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 5.842.602 | 73.974.377 | 73.697.377 |
| 2024 | – | – | 8.218.143 | 73.027.976 | 72.854.775 |
| 2023 | – | – | 5.368.179 | 79.549.022 | 78.736.632 |
| 2022 | – | – | 44.775.944 | 73.669.473 | 73.368.453 |
| 2021 | – | – | 30.884.113 | 133.537.275 | 42.032.780 |
| 2020 | – | – | 2.939.905 | 10.139.033 | 8.168.172 |
| 2019 | – | – | 902.542 | 5.610.864 | 4.168.951 |
| 2018 | – | – | 574.645 | 4.869.901 | 3.319.309 |
| 2017 | – | – | 39.992 | 4.117.061 | 2.796.364 |
| 2016 | – | – | 165.492 | 4.012.477 | 2.756.372 |
| 2015 | – | – | 215.761 | 4.374.855 | 2.641.476 |
| 2014 | – | – | 933.651 | 4.430.381 | 2.475.617 |
| 2013 | – | – | 546.856 | 3.081.136 | 1.591.165 |
| 2012 | – | – | 205.127 | 2.342.494 | 1.092.609 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Thomas Wittrup |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Wittrup & Wittrup ApS
- Hvad var Wittrup & Wittrup ApSs egenkapital i 2025?
- Wittrup & Wittrup ApS havde en egenkapital på 73,7 mio. kr. i 2025.
- Gav Wittrup & Wittrup ApS overskud eller underskud i 2025?
- Wittrup & Wittrup ApS gav et overskud på 5,8 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Wittrup & Wittrup ApS?
- CVR-nummeret for Wittrup & Wittrup ApS er 70120313.
- Hvad er Wittrup & Wittrup ApSs soliditetsgrad?
- Wittrup & Wittrup ApS havde en soliditetsgrad på 99,6 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Phoenix Contact A/S 70204428
- CELI INVEST ApS 70688514
- TS-98 ApS 70908328
- Jupiter Bach A/S 71078418
- SCHUNK Intec A/S 71080412
- JUMO Denmark A/S 71243419
- TD SYNNEX Denmark ApS 71260216
- Vibocold A/S 71383911
Virksomheder i Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr →