WH HOLDING ApS
CVR-nummer 28990170
Aktiv Solid ⇄ SammenlignWH HOLDING ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 5,4 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 1,9 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 1,8 mio. kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 89,9 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 7,55, hvilket er god.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 82,3 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Udlejning og leasing af kontormaskiner og -udstyr og computere (773300)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 89,9 %
- Egenkapitalforrentning
- 34,8 %
- Likviditetsgrad
- 7,55
- Gældsgrad
- 0,11
- Vækst i egenkapital
- 51,9 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 1.879.085 | 6.005.454 | 5.396.754 |
| 2024 | – | – | 1.894.589 | 6.023.245 | 3.553.669 |
| 2023 | – | – | 1.650.358 | 3.510.757 | 2.989.234 |
| 2022 | – | – | 544.675 | 1.350.959 | 1.338.876 |
| 2021 | – | – | -899.931 | 1.321.292 | 794.201 |
| 2020 | – | – | 179.382 | 2.945.023 | 2.210.744 |
| 2019 | 91.679 | – | 723.464 | 3.247.456 | 2.976.600 |
| 2018 | 91.681 | – | 1.996.604 | 3.814.786 | 3.253.136 |
| 2017 | 106.960 | – | 1.883.805 | 2.863.136 | 2.256.532 |
| 2016 | 91.680 | – | 399.545 | 901.937 | 555.663 |
| 2015 | 93.600 | – | 348.452 | 952.137 | 558.689 |
| 2014 | 93.600 | – | 558.790 | 1.384.858 | 1.051.885 |
| 2013 | 93.600 | – | 337.565 | 1.223.677 | 1.072.695 |
| 2012 | 93.600 | – | 278.097 | 1.209.121 | 1.024.930 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Jesper Arndt Andersen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om WH HOLDING ApS
- Hvad var WH HOLDING ApSs egenkapital i 2025?
- WH HOLDING ApS havde en egenkapital på 5,4 mio. kr. i 2025.
- Gav WH HOLDING ApS overskud eller underskud i 2025?
- WH HOLDING ApS gav et overskud på 1,9 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for WH HOLDING ApS?
- CVR-nummeret for WH HOLDING ApS er 28990170.
- Hvad er WH HOLDING ApSs soliditetsgrad?
- WH HOLDING ApS havde en soliditetsgrad på 89,9 % i 2025, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- LCK HOLDING ApS 29167664
- Scan Dia Holding ApS 29174857
- SP POULSEN HOLDING ApS 29186677
- BLJ Holding ApS 29192790
- FAURHOLDT HOLDING ApS 29520887
- SHNICA HOLDING ApS 29793093
- CESS-DK HOLDING ApS 30177037
- BANNER HOLDING ApS 30500709
Virksomheder i Udlejning og leasing af kontormaskiner og -udstyr og computere →