Vintage Cloud A/S
CVR-nummer 34455112
Aktiv Underskud ⇄ SammenlignFor regnskabsåret 2025 havde Vintage Cloud A/S en egenkapital på 167 973 kr.
Året endte med et underskud på 293 611 kr.
Egenkapitalen er forværret med 293 611 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 7,6 %, hvilket er lavt.
Likviditetsgraden er 41,99, hvilket er god.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 89,7 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 174 397 kr.
Det svarer til ca. 174 397 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Branche
- Aktiviteter efter produktion af film, videoer og TV-programmer (591200)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 7,6 %
- Egenkapitalforrentning
- -174,8 %
- Likviditetsgrad
- 41,99
- Gældsgrad
- 12,15
- Vækst i egenkapital
- -63,6 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -293.611 | 2.209.431 | 167.973 |
| 2024 | – | – | 245.926 | 2.348.007 | 461.584 |
| 2023 | – | – | 263.928 | 2.251.293 | 215.658 |
| 2022 | – | – | 531.727 | 2.047.951 | -48.270 |
| 2021 | – | – | -573.734 | 1.442.879 | -579.997 |
| 2020 | – | – | -506.263 | 2.007.620 | -6.263 |
| 2019 | – | – | 8.000 | 0 | 0 |
| 2018 | – | – | -93.000 | 0 | -8.000 |
| 2017 | – | – | 0 | 90.000 | 85.000 |
| 2016 | – | – | 0 | 90.000 | 85.000 |
| 2015 | – | – | 0 | 90.000 | 85.000 |
| 2014 | – | – | 0 | 90.000 | 85.000 |
| 2013 | – | – | 0 | 90.000 | 85.000 |
| 2012 | – | – | -5.000 | 90.000 | 85.000 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Jens Frederik Olsen |
| Bestyrelsesmedlem | Erik Martin Gravgaard |
| Bestyrelsesmedlem | Jens Frederik Olsen |
| Bestyrelsesmedlem | Peter Magni Englesson |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Vintage Cloud A/S
- Hvad var Vintage Cloud A/Ss egenkapital i 2025?
- Vintage Cloud A/S havde en egenkapital på 167 973 kr. i 2025.
- Gav Vintage Cloud A/S overskud eller underskud i 2025?
- Vintage Cloud A/S gav et underskud på 293 611 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Vintage Cloud A/S?
- CVR-nummeret for Vintage Cloud A/S er 34455112.
- Hvad er Vintage Cloud A/Ss soliditetsgrad?
- Vintage Cloud A/S havde en soliditetsgrad på 7,6 % i 2025, hvilket er lavt.
Andre virksomheder i samme branche
- Falster Inc. ApS 34473846
- Lydrummet ApS 34485925
- MEDIETEKST DANMARK ApS 34491836
- BAROSA ApS 34616507
- Feed The Lion ApS 34693927
- AUDIONATION ApS 34879745
- Meta Film Rights ApS 34898022
- FUSSY ApS 35055606
Virksomheder i Aktiviteter efter produktion af film, videoer og TV-programmer →