Viggo Laursen Ejendomme ApS

CVR-nummer 33052006

Aktiv OK ⇄ Sammenlign

Med en egenkapital på 13,5 mio. kr. ved udgangen af 2025 stod Viggo Laursen Ejendomme ApS økonomisk solidt.

Årets resultat blev et positivt resultat på 2,4 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 2,4 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 39,6 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,31, hvilket er tilfredsstillende.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 71,0 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)

Nøgletal 2025

Soliditet
39,6 %
Egenkapitalforrentning
17,8 %
Likviditetsgrad
1,31
Gældsgrad
1,53
Vækst i egenkapital
21,6 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 2.410.637 34.139.27713.507.752
2024 2.351.865 27.719.83611.106.466
2023 2.247.668 25.255.6078.766.181
2022 1.175.235 23.018.9966.327.779
2021 1.007.097 22.528.5425.070.627
2020 900.491 19.832.0803.989.336
2019 805.821 19.383.2453.122.037
2018 240.339 6.324.6911.648.257
2017 221.034 6.274.0331.341.590
2016 59.530 6.219.0421.064.530
2015 -12.216 6.188.102936.790
2014 422.483 6.201.9661.204.807
2013 398.802 6.290.232748.723
2012 350.221 6.462.706382.600

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionHenrik Laursen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Viggo Laursen Ejendomme ApS

Hvad var Viggo Laursen Ejendomme ApSs egenkapital i 2025?
Viggo Laursen Ejendomme ApS havde en egenkapital på 13,5 mio. kr. i 2025.
Gav Viggo Laursen Ejendomme ApS overskud eller underskud i 2025?
Viggo Laursen Ejendomme ApS gav et overskud på 2,4 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Viggo Laursen Ejendomme ApS?
CVR-nummeret for Viggo Laursen Ejendomme ApS er 33052006.
Hvad er Viggo Laursen Ejendomme ApSs soliditetsgrad?
Viggo Laursen Ejendomme ApS havde en soliditetsgrad på 39,6 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →