TRUCK-FLYT DK IVS
CVR-nummer 36395583
TRUCK-FLYT DK IVS aflagde for 2018 et regnskab med en egenkapital på 44.656 kr.
Året endte med et underskud på 34.370 kr.
Egenkapitalen er forværret med 34.271 kr. siden 2017.
Soliditetsgraden er på 94,1 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 16,95, hvilket er god.
Personaleomkostningerne udgjorde 43.384 kr.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Iværksætterselskab
Nøgletal 2018
- Soliditet
- 94,1 %
- Egenkapitalforrentning
- -77,0 %
- Likviditetsgrad
- 16,95
- Gældsgrad
- 0,06
- Vækst i egenkapital
- -43,4 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2015: 66.4 %, 2016: 85.4 %, 2017: 74.8 %, 2018: 94.1 %
| År | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|
| 2018 | -34.370 | 47.456 | 44.656 |
| 2017 | 34.085 | 105.537 | 78.927 |
| 2016 | -4.516 | 52.482 | 44.842 |
| 2015 | 49.357 | 74.379 | 49.358 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Niels Bach Dalsgaard |
Ejere
Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om TRUCK-FLYT DK IVS
- Hvad var TRUCK-FLYT DK IVSs egenkapital i 2018?
- TRUCK-FLYT DK IVS havde en egenkapital på 44.656 kr. i 2018.
- Gav TRUCK-FLYT DK IVS overskud eller underskud i 2018?
- TRUCK-FLYT DK IVS gav et underskud på 34.370 kr. i 2018.
- Hvad er CVR-nummeret for TRUCK-FLYT DK IVS?
- CVR-nummeret for TRUCK-FLYT DK IVS er 36395583.
- Hvad er TRUCK-FLYT DK IVSs soliditetsgrad?
- TRUCK-FLYT DK IVS havde en soliditetsgrad på 94,1 % i 2018, hvilket er højt.
Andre virksomheder med formen Iværksætterselskab
- FRANCIS & PARTNERS IVS 36395591
- SMARTMONKEY IVS 36395680
- PRIDE AND PRODUCE IVS 36395702
- VERONESE DESIGN IVS 36395710
- Mercedes specialist IVS 36395842
- Parrot Holding IVS 36395850
- DNB HOLDING IVS 36395869
- COENGAGE IVS 36395877
Alle virksomheder med formen Iværksætterselskab → · Ophørte virksomheder →