Tormo ApS

CVR-nummer 41028343

Aktiv Underskud Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

For regnskabsåret 2025 havde Tormo ApS en egenkapital på 1,2 mio. kr.

Året endte med et underskud på 63.330 kr.

Egenkapitalen er forværret med 63.330 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 7,6 %, hvilket er lavt.

Likviditetsgraden er 0,06, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 98,5 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden udlejning af boliger (682030)
Adresse
Birkholmsvej 17, 2830 Virum
Kommune
Rudersdal
Region
Region Hovedstaden
Stiftet
2019-12-20

Nøgletal 2025

Soliditet
7,6 %
Egenkapitalforrentning
-5,4 %
Likviditetsgrad
0,06
Gældsgrad
12,1
Vækst i egenkapital
-5,1 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

Diagram over soliditetsgraden pr. år: 2020: 71.8 %, 2021: -1.4 %, 2022: -1.9 %, 2023: 3.3 %, 2024: 7.9 %, 2025: 7.6 %

År Bruttofortjeneste Årets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 539.307 -63.330 15.337.9441.171.138
2024 1.363.028 548.497 15.649.3231.234.468
2023 – – 20.843.194685.971
2022 814.837 -110.146 25.420.010-480.534
2021 230.340 -395.849 25.708.160-370.388
2020 – – 35.46125.461

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionTorben Modvig

Ejere

Vi viser ikke ejeroplysninger. Ejerforhold ligger i CVR-entiteten Deltager, som kræver en udvidet adgang til Datafordeleren, vi ikke har. Du kan slå dem gratis op på datacvr.virk.dk.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Tormo ApS

Hvad var Tormo ApSs egenkapital i 2025?
Tormo ApS havde en egenkapital på 1,2 mio. kr. i 2025.
Gav Tormo ApS overskud eller underskud i 2025?
Tormo ApS gav et underskud på 63.330 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Tormo ApS?
CVR-nummeret for Tormo ApS er 41028343.
Hvad er Tormo ApSs soliditetsgrad?
Tormo ApS havde en soliditetsgrad på 7,6 % i 2025, hvilket er lavt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Anden udlejning af boliger →

Andre virksomheder i Virum

Virksomheder i Virum → · Virksomheder i Rudersdal Kommune →