Tømrermester Dennis Niess ApS

CVR-nummer 31482518

Aktiv OK ⇄ Sammenlign

Tømrermester Dennis Niess ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 3,1 mio. kr.

Årets resultat blev et overskud på 344 687 kr.

Egenkapitalen er styrket med 344 688 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 39,8 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,5, hvilket er god.

Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 68,3 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 7,6 mio. kr.

Det svarer til ca. 421 691 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)

Nøgletal 2025

Soliditet
39,8 %
Egenkapitalforrentning
11,1 %
Likviditetsgrad
1,5
Gældsgrad
1,51
Vækst i egenkapital
12,5 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 344.687 7.808.1023.110.180
2024 765.232 7.121.1552.765.492
2023 678.985 6.290.6002.000.260
2022 538.865 4.864.3821.288.275
2021 549.089 5.644.518749.410
2020 229.910 5.039.859700.321
2019 282.459 5.009.513470.411
2018 7.726 4.126.233187.952
2017 233.340 4.110.9981.186.471
2016 204.000 3.927.141953.131
2015 522.021 2.778.191586.132
2014 133.774 1.579.20264.111
2013 421.817 1.916.681147.875
2012 190.664 1.499.395-375.192

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionDennis Niess

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Tømrermester Dennis Niess ApS

Hvad var Tømrermester Dennis Niess ApSs egenkapital i 2025?
Tømrermester Dennis Niess ApS havde en egenkapital på 3,1 mio. kr. i 2025.
Gav Tømrermester Dennis Niess ApS overskud eller underskud i 2025?
Tømrermester Dennis Niess ApS gav et overskud på 344 687 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Tømrermester Dennis Niess ApS?
CVR-nummeret for Tømrermester Dennis Niess ApS er 31482518.
Hvad er Tømrermester Dennis Niess ApSs soliditetsgrad?
Tømrermester Dennis Niess ApS havde en soliditetsgrad på 39,8 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter →