Tømrermester Dannie Rasmussen ApS

CVR-nummer 44240394

Aktiv Solid Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Tømrermester Dannie Rasmussen ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 121 843 kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 18 129 kr.

Egenkapitalen er styrket med 18 129 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 40,6 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,75, hvilket er god.

Personaleomkostningerne udgjorde 493 823 kr.

Det svarer til ca. 493 823 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)

Nøgletal 2025

Soliditet
40,6 %
Egenkapitalforrentning
14,9 %
Likviditetsgrad
1,75
Gældsgrad
1,46
Vækst i egenkapital
17,5 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 18.129 299.917121.843
2024 63.714 299.062103.714

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionDannie Rasmussen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Tømrermester Dannie Rasmussen ApS

Hvad var Tømrermester Dannie Rasmussen ApSs egenkapital i 2025?
Tømrermester Dannie Rasmussen ApS havde en egenkapital på 121 843 kr. i 2025.
Gav Tømrermester Dannie Rasmussen ApS overskud eller underskud i 2025?
Tømrermester Dannie Rasmussen ApS gav et overskud på 18 129 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Tømrermester Dannie Rasmussen ApS?
CVR-nummeret for Tømrermester Dannie Rasmussen ApS er 44240394.
Hvad er Tømrermester Dannie Rasmussen ApSs soliditetsgrad?
Tømrermester Dannie Rasmussen ApS havde en soliditetsgrad på 40,6 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter →