Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApS
CVR-nummer 42741299
Aktiv OK ⇄ SammenlignEgenkapitalen i Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApS udgjorde 145 281 kr. ved udgangen af 2024.
Årets resultat blev et overskud på 61 875 kr.
Egenkapitalen er styrket med 61 875 kr. siden 2023.
Soliditetsgraden er på 12,7 %, hvilket er lavt.
Likviditetsgraden er 1,07, hvilket er tilfredsstillende.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 93,8 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 1,0 mio. kr.
Det svarer til ca. 334 028 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- 12,7 %
- Egenkapitalforrentning
- 42,6 %
- Likviditetsgrad
- 1,07
- Gældsgrad
- 6,87
- Vækst i egenkapital
- 74,2 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | 61.875 | 1.143.011 | 145.281 |
| 2023 | – | – | -212.407 | 1.292.679 | 83.406 |
| 2022 | – | – | 5.813 | 1.176.075 | 45.813 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Thomas Aaby |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApS
- Hvad var Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApSs egenkapital i 2024?
- Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApS havde en egenkapital på 145 281 kr. i 2024.
- Gav Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApS overskud eller underskud i 2024?
- Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApS gav et overskud på 61 875 kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApS?
- CVR-nummeret for Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApS er 42741299.
- Hvad er Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApSs soliditetsgrad?
- Thomas Aaby Tømrer og Ejendomsservice ApS havde en soliditetsgrad på 12,7 % i 2024, hvilket er lavt.
Andre virksomheder i samme branche
- BP Byg Grindsted ApS 42741620
- Krogh Tømrer & Entreprenør ApS 42741671
- Seest Byg ApS 42742163
- Bytømreren Entreprise Vejle A/S 42748528
- Fjeldgaard Tømrer & Snedker ApS 42750468
- Hyllerup Holding ApS 42757454
- ServiceSolutions ApS 42759562
- Kristian Drewsen Porebeton ApS 42761583