Steelwood Concept ApS
CVR-nummer 43322397
Aktiv
OK
Anpartsselskab
Steelwood Concept ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 357 384 kr.
Årets resultat blev et overskud på 148 698 kr.
Egenkapitalen er styrket med 148 698 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 23,4 %, hvilket er på et middel niveau.
Likviditetsgraden er 1,17, hvilket er tilfredsstillende.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 89,8 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 849 742 kr.
Det svarer til ca. 424 871 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Industrielt design og modedesign (741100)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 23,4 %
- Egenkapitalforrentning
- 41,6 %
- Likviditetsgrad
- 1,17
- Gældsgrad
- 3,28
- Vækst i egenkapital
- 71,3 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | 148.698 | 1.528.170 | 357.384 |
| 2024 | – | – | -60.029 | 1.011.661 | 208.686 |
| 2023 | – | – | -306.285 | 619.655 | -181.285 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Henrik Bodhi |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Steelwood Concept ApS
- Hvad var Steelwood Concept ApSs egenkapital i 2025?
- Steelwood Concept ApS havde en egenkapital på 357 384 kr. i 2025.
- Gav Steelwood Concept ApS overskud eller underskud i 2025?
- Steelwood Concept ApS gav et overskud på 148 698 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Steelwood Concept ApS?
- CVR-nummeret for Steelwood Concept ApS er 43322397.
- Hvad er Steelwood Concept ApSs soliditetsgrad?
- Steelwood Concept ApS havde en soliditetsgrad på 23,4 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.
Andre virksomheder i samme branche
- Flansmose ApS 43339737
- Vodder Furniture ApS 43341812
- ENcreaTECH ApS 43365991
- Kingod Design Tech ApS 43366203
- Icon Visions ApS 43370448
- Awesome Consulting ApS 43376578
- Crainerstore ApS 43402099
- Secare ApS 43421794