Spar ved Daniel Nielsen ApS
CVR-nummer 42163074
Aktiv Negativ egenkapital ⇄ SammenlignSpar ved Daniel Nielsen ApS aflagde for 2024 et regnskab med en negativ egenkapital på 1,0 mio. kr.
Aktiverne udgjorde 5,3 mio. kr., mens gælden var 6,3 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 247 432 kr. siden 2023.
Likviditetsgraden er 0,69, hvilket er anstrengt.
Omsætningsaktiverne udgør hovedparten af balancen med 67,2 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 3,3 mio. kr.
Det svarer til ca. 256 868 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker (471120)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- -19,5 %
- Likviditetsgrad
- 0,69
- Vækst i egenkapital
- 19,3 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | 247.432 | 5.305.520 | -1.034.155 |
| 2023 | – | – | -805.967 | 3.590.077 | -1.281.587 |
| 2022 | – | – | -415.743 | 3.941.665 | -475.620 |
| 2021 | – | – | -109.877 | 2.958.269 | -59.877 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Daniel Nielsen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Spar ved Daniel Nielsen ApS
- Hvad var Spar ved Daniel Nielsen ApSs egenkapital i 2024?
- Spar ved Daniel Nielsen ApS havde en egenkapital på -1,0 mio. kr. i 2024.
- Gav Spar ved Daniel Nielsen ApS overskud eller underskud i 2024?
- Spar ved Daniel Nielsen ApS gav et overskud på 247 432 kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for Spar ved Daniel Nielsen ApS?
- CVR-nummeret for Spar ved Daniel Nielsen ApS er 42163074.
Andre virksomheder i samme branche
- Trade Technology ApS 42202940
- Butikum ApS 42206822
- élé living ApS 42216542
- Hammel Brugsforening A.M.B.A. 42224715
- Landet Brugsforening A.M.B.A 42231517
- Vores købmand ApS 42239461
- Brugsen Fårvang A.M.B.A. 42256110
- Ulbølle Brugsforening A.M.B.A. 42267414
Virksomheder i Detailhandel med dagligvarer i supermarkeder og købmandsbutikker →