Sohu ApS

CVR-nummer 37306770

Aktiv Underskud Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Sohu ApS aflagde for 2024 et regnskab med en egenkapital på 88 984 kr.

Året endte med et underskud på 66 294 kr.

Egenkapitalen er forværret med 327 317 kr. siden 2023.

Soliditetsgraden er på 22,0 %, hvilket er på et middel niveau.

Likviditetsgraden er 1,28, hvilket er tilfredsstillende.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Andre udgiveraktiviteter, undtagen udgivelse af software (581900)

Nøgletal 2024

Soliditet
22,0 %
Egenkapitalforrentning
-74,5 %
Likviditetsgrad
1,28
Gældsgrad
3,55
Vækst i egenkapital
-78,6 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2024 -66.294 404.44788.984
2023 3.116 1.001.457416.301
2022 12.760 1.055.637413.185
2021 -186.844 1.172.808400.425
2020 187.832 1.523.208587.269
2019 304.361 1.094.734512.437
2018 98.469 849.677208.076
2017 20.258 264.428109.607
2016 89.348 311.21089.349

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionStina Christensen Møller

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Sohu ApS

Hvad var Sohu ApSs egenkapital i 2024?
Sohu ApS havde en egenkapital på 88 984 kr. i 2024.
Gav Sohu ApS overskud eller underskud i 2024?
Sohu ApS gav et underskud på 66 294 kr. i 2024.
Hvad er CVR-nummeret for Sohu ApS?
CVR-nummeret for Sohu ApS er 37306770.
Hvad er Sohu ApSs soliditetsgrad?
Sohu ApS havde en soliditetsgrad på 22,0 % i 2024, hvilket er på et middel niveau.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Andre udgiveraktiviteter, undtagen udgivelse af software →