SMI EJENDOMME ApS

CVR-nummer 29935157

Aktiv OK Anpartsselskab
⇄ Sammenlign

Egenkapitalen i SMI EJENDOMME ApS udgjorde 892 367 kr. ved udgangen af 2025.

Årets resultat blev et overskud på 556 570 kr.

Egenkapitalen er styrket med 56 570 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 15,6 %, hvilket er på et middel niveau.

Likviditetsgraden er 1,55, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 90,5 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Udlejning af erhvervsejendomme (682040)

Nøgletal 2025

Soliditet
15,6 %
Egenkapitalforrentning
62,4 %
Likviditetsgrad
1,55
Gældsgrad
5,43
Vækst i egenkapital
6,8 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 556.570 5.734.672892.367
2024 535.626 6.085.717835.797
2023 540.529 6.180.341800.171
2022 407.811 6.295.709609.642
2021 428.193 9.248.1372.886.831
2020 394.758 6.559.0462.848.638
2019 395.449 6.529.1362.753.879
2018 363.435 5.040.5972.683.430
2017 265.093 5.011.6202.619.995
2016 312.426 5.193.6532.754.902
2015 -892.017 5.320.2742.767.476
2014 1.109.833 7.213.9154.259.493
2013 300.660 6.835.2333.449.660
2012 303.538 5.774.5843.499.000

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionTerry Jan Sennefelder Jensen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om SMI EJENDOMME ApS

Hvad var SMI EJENDOMME ApSs egenkapital i 2025?
SMI EJENDOMME ApS havde en egenkapital på 892 367 kr. i 2025.
Gav SMI EJENDOMME ApS overskud eller underskud i 2025?
SMI EJENDOMME ApS gav et overskud på 556 570 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for SMI EJENDOMME ApS?
CVR-nummeret for SMI EJENDOMME ApS er 29935157.
Hvad er SMI EJENDOMME ApSs soliditetsgrad?
SMI EJENDOMME ApS havde en soliditetsgrad på 15,6 % i 2025, hvilket er på et middel niveau.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Udlejning af erhvervsejendomme →