Smartshare Systems A/S
CVR-nummer 29920591
Aktiv Negativ egenkapital ⇄ SammenlignSmartshare Systems A/S havde ved udgangen af 2025 en negativ egenkapital på 13,9 mio. kr.
Aktiverne udgjorde 2,1 mio. kr., mens gælden var 16,0 mio. kr.
Egenkapitalen er forværret med 1,8 mio. kr. siden 2024.
Likviditetsgraden er 0,02, hvilket er anstrengt.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 83,0 % af de samlede aktiver.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Branche
- Fremstilling af kommunikationsudstyr (263000)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- -646,0 %
- Likviditetsgrad
- 0,02
- Vækst i egenkapital
- -14,6 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | – | – | -1.764.626 | 2.144.084 | -13.851.114 |
| 2024 | – | – | -1.335.094 | 1.927.505 | -12.086.488 |
| 2023 | – | – | – | 1.965.338 | -10.751.394 |
| 2022 | – | – | – | 2.037.346 | -9.848.074 |
| 2021 | – | – | – | 2.039.898 | -8.989.567 |
| 2020 | – | – | – | 1.676.924 | -8.153.730 |
| 2019 | – | – | – | 1.715.848 | -7.519.938 |
| 2018 | – | – | -1.569.379 | 1.453.957 | -6.644.214 |
| 2017 | – | – | -1.842.973 | 1.523.536 | -5.074.835 |
| 2016 | – | – | -1.712.751 | 1.827.315 | -3.231.862 |
| 2015 | – | – | -1.567.596 | 1.750.348 | -1.519.111 |
| 2014 | – | – | -78.911 | 2.064.338 | 48.485 |
| 2013 | – | – | -860.337 | 1.528.524 | 127.396 |
| 2012 | – | – | -1.038.436 | 1.630.858 | 987.733 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Morten Brørup |
| Bestyrelsesmedlem | Cean Bøss Lystrup |
| Bestyrelsesmedlem | Jesper Jarlbæk |
| Bestyrelsesmedlem | Thomas Villum Børsting |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Smartshare Systems A/S
- Hvad var Smartshare Systems A/Ss egenkapital i 2025?
- Smartshare Systems A/S havde en egenkapital på -13,9 mio. kr. i 2025.
- Gav Smartshare Systems A/S overskud eller underskud i 2025?
- Smartshare Systems A/S gav et underskud på 1,8 mio. kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Smartshare Systems A/S?
- CVR-nummeret for Smartshare Systems A/S er 29920591.
Andre virksomheder i samme branche
- Covidence A/S 30492765
- Security Engineering ApS 32286860
- ATV TECHNOLOGY APS 33765673
- JH-TEKNIK.DK ApS 34453136
- IRIDIUM WATERPROOF COMMUNICATION SYSTEMS ApS 35845631
- CITYWIFI ApS 36031263
- Hansen Fashion Technology A/S 36413476
- Zybersafe A/S 36447753