Skovvang Frugt ApS

CVR-nummer 40551204

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Skovvang Frugt ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 7,0 mio. kr. og står økonomisk solidt.

Årets resultat blev et overskud på 201 817 kr.

Egenkapitalen er styrket med 201 817 kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 42,0 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 0,33, hvilket er anstrengt.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 91,7 % af de samlede aktiver.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Dyrkning af kernefrugter og stenfrugter (012400)

Nøgletal 2025

Soliditet
42,0 %
Egenkapitalforrentning
2,9 %
Likviditetsgrad
0,33
Gældsgrad
1,38
Vækst i egenkapital
3,0 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 201.817 16.608.9546.967.491
2024 188.356 16.868.4126.765.674
2023 1.887.302 16.696.9746.577.318
2022 -3.015.669 12.385.8742.433.856
2021 238.885 17.368.0815.449.525
2020 126.153 16.836.5035.310.640
2019 -191.348 16.089.3085.184.487

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionKjeld Stybe Petersen

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Skovvang Frugt ApS

Hvad var Skovvang Frugt ApSs egenkapital i 2025?
Skovvang Frugt ApS havde en egenkapital på 7,0 mio. kr. i 2025.
Gav Skovvang Frugt ApS overskud eller underskud i 2025?
Skovvang Frugt ApS gav et overskud på 201 817 kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Skovvang Frugt ApS?
CVR-nummeret for Skovvang Frugt ApS er 40551204.
Hvad er Skovvang Frugt ApSs soliditetsgrad?
Skovvang Frugt ApS havde en soliditetsgrad på 42,0 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Dyrkning af kernefrugter og stenfrugter →