Skolevisioner ApS

CVR-nummer 30535421

Aktiv Solid ⇄ Sammenlign

Skolevisioner ApS stod økonomisk solidt ved udgangen af 2025 med en egenkapital på 5,0 mio. kr.

Årets resultat blev et overskud på 1,1 mio. kr.

Egenkapitalen er styrket med 1,1 mio. kr. siden 2024.

Soliditetsgraden er på 59,4 %, hvilket er højt.

Likviditetsgraden er 1,55, hvilket er god.

Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 60,9 % af de samlede aktiver.

Personaleomkostningerne udgjorde 2,2 mio. kr.

Det svarer til ca. 552 782 kr. pr. ansat.

Oversigt

Virksomhedsform
Anpartsselskab
Branche
Anden udgivelse af software (582900)

Nøgletal 2025

Soliditet
59,4 %
Egenkapitalforrentning
21,7 %
Likviditetsgrad
1,55
Gældsgrad
0,68
Vækst i egenkapital
27,2 %

Regnskab

Soliditet (Udvikling)

ÅrOmsætning DriftsresultatÅrets resultat Aktiver i altEgenkapital
2025 1.094.999 8.472.7755.035.501
2024 840.154 7.003.1323.959.557
2023 562.340 5.604.4783.117.798
2022 688.032 6.571.5793.998.459
2021 669.467 5.152.6363.266.852
2020 737.074 4.728.9982.578.664
2019 386.144 4.195.4081.841.589
2018 129.747 3.401.8531.575.446
2017 1.696.230 3.441.2292.045.699
2016 21.071 2.468.974349.468
2015 -160.412 2.707.836328.398
2014 -650.683 3.020.634488.810
2013 811.195 2.856.9701.139.493
20122.763.806 15.982 1.339.129328.298

DKK

Roller og ledelse

RolleNavn
DirektionLars du Jardin Nielsen
DirektionMichael Viskum
BestyrelsesmedlemAnders Gjødvad du Jardin
BestyrelsesmedlemAne Kathrine Wittendorff du Jardin Nielsen
BestyrelsesmedlemErik Jakobsgaard Bro
BestyrelsesmedlemKristian Gaarn du Jardin Nielsen
BestyrelsesmedlemLars du Jardin Nielsen
BestyrelsesmedlemMarie Caroline Wittendorff du Jardin Nielsen
BestyrelsesmedlemMichael Viskum

Ejere

Ingen ejerdata tilgængelige.

Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.

Ofte stillede spørgsmål om Skolevisioner ApS

Hvad var Skolevisioner ApSs egenkapital i 2025?
Skolevisioner ApS havde en egenkapital på 5,0 mio. kr. i 2025.
Gav Skolevisioner ApS overskud eller underskud i 2025?
Skolevisioner ApS gav et overskud på 1,1 mio. kr. i 2025.
Hvad er CVR-nummeret for Skolevisioner ApS?
CVR-nummeret for Skolevisioner ApS er 30535421.
Hvad er Skolevisioner ApSs soliditetsgrad?
Skolevisioner ApS havde en soliditetsgrad på 59,4 % i 2025, hvilket er højt.

Andre virksomheder i samme branche

Virksomheder i Anden udgivelse af software →