Skjoldbjergvej Invest A/S
CVR-nummer 31760003
Aktiv
Solid
Aktieselskab
Skjoldbjergvej Invest A/S stod økonomisk solidt ved udgangen af 2024 med en egenkapital på 24,2 mio. kr.
Årets resultat blev et overskud på 1,0 mio. kr.
Egenkapitalen er styrket med 1,0 mio. kr. siden 2023.
Soliditetsgraden er på 99,5 %, hvilket er højt.
Likviditetsgraden er 10,97, hvilket er god.
Balancen er domineret af anlægsaktiver, der udgør 94,7 % af de samlede aktiver.
Personaleomkostningerne udgjorde 330 037 kr.
Det svarer til ca. 110 012 kr. pr. ansat.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Aktieselskab
- Branche
- Dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter (021000)
Nøgletal 2024
- Soliditet
- 99,5 %
- Egenkapitalforrentning
- 4,2 %
- Likviditetsgrad
- 10,97
- Gældsgrad
- 0,0
- Vækst i egenkapital
- 4,4 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | – | – | 1.021.094 | 24.320.396 | 24.202.257 |
| 2023 | – | – | -198.329 | 23.308.565 | 23.181.163 |
| 2022 | – | – | 889.413 | 25.674.678 | 25.379.492 |
| 2021 | – | – | 2.247.139 | 28.255.984 | 27.790.079 |
| 2020 | – | – | -377.043 | 26.139.193 | 25.542.940 |
| 2019 | – | – | -5.116.876 | 31.829.759 | 25.919.983 |
| 2018 | – | – | -880.908 | 39.690.451 | 31.036.858 |
| 2017 | – | – | -1.529.469 | 43.153.744 | 31.917.767 |
| 2016 | – | – | -2.581.779 | 42.403.891 | 33.447.235 |
| 2015 | – | – | -2.018.946 | 46.844.461 | 36.029.019 |
| 2014 | – | – | – | 51.374.273 | 38.047.966 |
| 2013 | – | – | – | 52.432.737 | 38.764.453 |
| 2012 | – | – | -5.417.088 | 50.045.609 | 38.968.363 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Søren Skjold Andersen |
| Bestyrelsesmedlem | Birgitte Andersen |
| Bestyrelsesmedlem | Helge Andreas Busk |
| Bestyrelsesmedlem | Søren Skjold Andersen |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Skjoldbjergvej Invest A/S
- Hvad var Skjoldbjergvej Invest A/Ss egenkapital i 2024?
- Skjoldbjergvej Invest A/S havde en egenkapital på 24,2 mio. kr. i 2024.
- Gav Skjoldbjergvej Invest A/S overskud eller underskud i 2024?
- Skjoldbjergvej Invest A/S gav et overskud på 1,0 mio. kr. i 2024.
- Hvad er CVR-nummeret for Skjoldbjergvej Invest A/S?
- CVR-nummeret for Skjoldbjergvej Invest A/S er 31760003.
- Hvad er Skjoldbjergvej Invest A/Ss soliditetsgrad?
- Skjoldbjergvej Invest A/S havde en soliditetsgrad på 99,5 % i 2024, hvilket er højt.
Andre virksomheder i samme branche
- Tarm Plantage ApS 31763711
- ØSTVENDSYSSEL PLANTAGESELSKAB ApS 31822319
- Vang Holding Dejbjerg ApS 31855675
- Jomaca ApS 31860040
- Ciboba Newco ApS 31869846
- DYOE Skov og Natur ApS 31878683
- Nr. Søbygaard Plantage ApS 31941695
- JA Ejendomme og Skovudvikling ApS 31948290
Virksomheder i Dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter →