Selskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApS
CVR-nummer 10330386
Aktiv Solid ⇄ SammenlignSelskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApS havde ved udgangen af 2025 en egenkapital på 11,1 mio. kr. og står økonomisk solidt.
Årets resultat blev et overskud på 501 003 kr.
Egenkapitalen er styrket med 501 003 kr. siden 2024.
Soliditetsgraden er på 45,7 %, hvilket er højt.
Oversigt
- Virksomhedsform
- Anpartsselskab
- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
Nøgletal 2025
- Soliditet
- 45,7 %
- Overskudsgrad
- 73,9 %
- Egenkapitalforrentning
- 4,5 %
- Gældsgrad
- 1,19
- Vækst i omsætning
- 18,3 %
- Vækst i egenkapital
- 4,7 %
Regnskab
Soliditet (Udvikling)
| År | Omsætning | Driftsresultat | Årets resultat | Aktiver i alt | Egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 678.120 | – | 501.003 | 24.334.249 | 11.125.950 |
| 2024 | 573.128 | – | 2.285.370 | 23.626.206 | 10.624.947 |
| 2023 | 621.191 | – | -180.590 | 23.923.526 | 8.339.577 |
| 2022 | 649.024 | – | 2.706.851 | 27.328.508 | 8.520.167 |
| 2021 | 715.873 | – | 1.567.207 | 29.315.697 | 5.813.316 |
| 2020 | 787.287 | – | 6.762.864 | 35.976.171 | 29.246.109 |
| 2019 | 732.407 | – | -1.172.068 | 27.829.001 | 22.483.245 |
| 2018 | 644.596 | – | -1.444.635 | 29.107.499 | 23.655.313 |
| 2017 | 738.145 | – | -1.159.441 | 31.104.011 | 25.099.948 |
| 2016 | 886.179 | – | 9.722.789 | 33.484.332 | 26.259.389 |
| 2015 | 839.282 | – | 194.461 | 21.364.564 | 16.536.600 |
| 2014 | 961.735 | – | 1.224.664 | 22.107.957 | 16.342.139 |
| 2013 | 1.128.640 | – | 2.106.118 | 26.282.655 | 15.117.475 |
| 2012 | 1.094.682 | – | -99.328 | 23.663.784 | 13.011.357 |
DKK
Roller og ledelse
| Rolle | Navn |
|---|---|
| Direktion | Hans Christian Holm |
| Bestyrelsesmedlem | Charlotte Irene Aller |
| Bestyrelsesmedlem | Christian Gangsted-Rasmussen |
| Bestyrelsesmedlem | Line Mette Korch |
| Bestyrelsesmedlem | Michael Bruhn |
Ejere
Ingen ejerdata tilgængelige.
Reelle ejere er ikke offentligt tilgængelige.
Ofte stillede spørgsmål om Selskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApS
- Hvad var Selskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApSs egenkapital i 2025?
- Selskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApS havde en egenkapital på 11,1 mio. kr. i 2025.
- Gav Selskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApS overskud eller underskud i 2025?
- Selskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApS gav et overskud på 501 003 kr. i 2025.
- Hvad er CVR-nummeret for Selskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApS?
- CVR-nummeret for Selskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApS er 10330386.
- Hvad er Selskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApSs soliditetsgrad?
- Selskabet Ejendomsselskabet Taarbækhave ApS havde en soliditetsgrad på 45,7 % i 2025, hvilket er højt.
Virksomheder af lignende størrelse
- EJENDOMSSELSKABET ØSTERMARKEN 16, AARS ApS 881.124 DKK
- Nordic Camp Supply ApS 880.000 DKK
- Green-Grow K/S 879.723 DKK
- LYNG HOLDING ApS 878.852 DKK
- Banini Invest ApS 877.301 DKK
- Ebe ApS 874.643 DKK
Andre virksomheder i samme branche
- Administrationsselskabet af 01.07.86 ApS 10331048
- THORN INTERNATIONAL TRANSPORT & SPEDITION APS 10332133
- FMC07 ApS 10334500
- Bøghs Ejendomsselskab ApS 10344247
- KIRSTEN OG PETER BANG A/S 10367638
- LEIFRIG ApS 10381797
- RJV Invest ApS 10394139
- ASX 9971 ApS 10405475